banner30

banner29

Yasadışı olan bütün yapılar için...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un da incelemelerde bulunduğu alanda, imara aykırılığı tespit edilen rezidans ve villa inşaatının bazı bölümlerindeki yıkımı bakanlık devam ettiriyor.

Gündem 08.09.2019, 20:34
Yasadışı olan bütün yapılar için...

Türkbükü Mahallesi Çetiliburnu mevkisindeki rezidans ve villa  inşaatının, Kıyı Kenar Kanunu'na aykırı kısımlarıyla ilgili 24 Ağustos'ta  başlatılan yıkım işlemine devam edildi.

İnşaat sahiplerinin, Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Yapı  Kontrol Birimi ekiplerinin gözetiminde bir süredir sürdürdüğü yıkımı, bundan  sonra bakanlığın yapacağı öğrenildi.

İş makinelerinin ulaşım sağlayamadığı 35 metre yüksekliğindeki asansör  kulesi ve geçiş koridorundaki bazı noktalarda yıkım, işçilerce iskele kurularak  yapıldığı için yavaş ilerliyordu.

Bu nedenle inşaat sahiplerinin yaptığı başvurunun ardından, yıkım  işlemlerini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı devraldı.

Yapılan hazırlıkların ardından görevliler bugün yıkıma devam etti.  Çalışmalar sırasında bölgede jandarma ekiplerinin de olduğu gözlendi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri inşaat ve çevresinde, "uçan  göz" olarak nitelendirilen polis helikopteriyle havadan son durumu ve çalışmaları  denetlendi. Helikopterle havadan video ve fotoğraf kaydı yapıldı.

Sahil Güvenlik Komutanlığına ait tekneyle Bodrum'da 20 Ağustos'ta kıyı  ve koylardaki kaçak yapılaşmayla mücadele denetimlerine katılan Çevre ve  Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gökçebel, Gündoğan, Göltürkbükü ve Torba  mevkilerinin kıyı şeridinde imara aykırı olduğu tespit edilen inşaatlara ilişkin  yetkililerden bilgi almıştı.

Göltürkbükü ve Gündoğan sınırında bulunan rezidans, villa ve otel  inşaatı projesinde de inceleme yapan Kurum, projedeki imara aykırı olan kısımları  yerinde tespit etmişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?