banner29

Yazarımız Sofuoğlu'ndan Erdoğan'a çağrı!

Yazarımız Mehmet Emin Sofuoğlu kaleme aldığı son yazısında; eğitimde ETCEP uygulamasına dikkat çekerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ithafen mektup kaleme aldı!

Gündem 06.01.2019, 02:20 06.01.2019, 00:34
Yazarımız Sofuoğlu'ndan Erdoğan'a çağrı!

Eğitim sistemindeki tartışmalar sürerken yazarımız Mehmet Emin Sofuoğlu ETCEP uygulamasıyla ilgili dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

İşte Sofuoğlu'nun söz konusu yazısı:

CUMHURBAŞKANIMIZA AÇIK MEKTUP:

ACI HAYKIRIŞIMIZDIR: “ETCEP”E DİKKAT!!!

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen ve kamuoyunda toplumsal cinsiyet eşitliği kavramının yaygınlaştırılmasına katkı sağlamayı hedefleyen, "Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Geliştirilmesi Projesi" (ETCEP)’nin sürdürülebilirlik stratejisi doğrultusunda ülke geneline yaygınlaştırılması için çalışmalar yapılıyor.

Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk bu konuya ilişkin şunları söyledi:

- "Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Etkinlik Kitabı hazırlandı. Kitap kapsamında 9. ve 10. sınıf seviyesinde derslerde ünitelere uygun, etkinlikler yaptık. Uzmanlar tarafından hazırlanan taslak etkinliklerin incelenmesi ve değerlendirilmesi amacıyla branş ve rehberlik öğretmenlerinin katılımıyla bir çalıştay gerçekleştirildi."

- "Çalışmalar neticesinde, Taslak Değerlendirme ve İyi Uygulama Örnekleri Raporu hazırlandı ve revize süreci başlatıldı."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?