banner29

'Yazıcıoğlu'nun bulunduğu helikopterde ben de olabilirdim'

Usta yazar Abdurrahman Dilipak, Türkiye'nin gündem belirleyen programı Derin Gerçekler'de çarpıcı bir açıklamada bulundu. Dilipak, suikast sonucu helikopterinin düşürülmesinin ardından şehit düşen Muhsin Yazıcıoğlu'nun bulunduğu helikopterde kendisinin de olabileceğini söyledi.

Gündem 26.03.2019, 16:17 27.03.2019, 16:46
'Yazıcıoğlu'nun bulunduğu helikopterde ben de olabilirdim'

Habervakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, usta yazar Abdurrahman Dilipak'ın analizlerde bulunduğu Türkiye'nin gündem belirleyen programı Derin Gerçekler'de bu hafta Şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nun maruz kaldığı suikastın derinliklerine inildi.

EN SON GÖRÜŞTÜĞÜ GAZETECİLERDEN BİRİYİM

''Benim de Muhsin Yazıcıoğlu'nun içinde bulunduğu ve suikast sonucu düşürülen helikopterde olabilirdim'' diyen Dilipak, ''Bir hafta önce telefonla en son görüştüğü gazetecilerden biri bendim. Havaalanına yakın bir yerde otelde karşılaştık, o günlerde ben memlekette olabilecek muhtemel olayları yazıyordum. Yanına gittim ve reis her gün bir şey yazıyorum. Ama bazı konularda puzzle'ın bir kısmı eksik kalıyor. Bir şeyler daha olmalı, bana bu konuda yardım et. Bak öbür dünyada senden şikayetçi olucam, önümü göremiyorum dedim. O da 'Ben ne biliyorum ki' dedi. Ben de 'Senin bildiklerini rüyamda görsem dudağum uçuklardı' dedim. Arkadaşlarıyla gülüştüler. 'Konuşuruz, konuşuruz' dedi. Tamam otorup konuşalım dedim. Ben bildiklerimi, siz bildiklerinizi anlatın ortaya çıkanları değerlendirelim ve ne yapmamız gerektiğini konuşalım. Aslında bugünkü sıkıntıların ipuçları o günlerde saklı.'' açıklamasında bulundu.

O GÜN EVDE OLSAYDIM...

''Aramızda derin devlet denilen yapıyı en iyi bilen iki isim vardı. Biri Muhsin Yazıcıoğlu diğeri Hasan Celal Güzel'di.'' diyen Dilipak, ''İkisinden de yeteri kadar faydalanamadık. Yönetim olarak halk olarak akademisyenler olarak bundan faydalanamadık. 28 Şubat sürecinde meydanlara çıkıp doğruları söylediler. Yazıcıoğlu, Maraş'a giderken aradı. Görüşelim dedin hadi gel görüşelim. Helikopterde görüşecek vaktimiz olacak, dedi. Ben de 'reis öyle bir zamanda aradın ki biraz sonra havalimanında olucam. Antep'e uçucam. Hasan Celal Güzel'le panele katılacağız, dedim. O zaman da 'ben döneyim öyle görüşürüz' dedi. O gün evde olsam, böyle bir program olmasa o helikopterde olacaktım. Biz haberi Hasan Celal Güzel'le paneldeyken aldık.'' ifadelerini kullandı.

HELİKOPTER DÜŞMEDİ, SERT İNİŞ YAPTI

Helikopterin düşürülmesinin ardından kendisini eski Ülkü Ocakları Başkanlığı yapmış bir ismin aradığını belirten Dilipak, ''İstihbari bağlantıları olan bir isim. 'Hocam helikopter düşmedi. Sert bir iniş yaptı.'Kayarak bir kayaya çarptı.' dedi. Bulundukları yer şurası, bana koordinatları verdi. Ben de BBP'den Demir İnal'ı aradım. 'Ne yapabiliriz?' dedim. Onlar da bölgedeki koordinatlara gitmeye çalışırken askerler buna müsaade etmedi'' açıklamasında bulundu.

Haber Vakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?