banner29

Yeni Asya'nın 'darbe imalı' skandal karikatürü tekrar gündeme geldi

'Nurcular'ın yayın organı olarak bilinen Yeni Asya gazetesinin karikatürcüsü İbrahim Özdabak'ın 2012 yılında çizdiği darbe imalı karikatür tekrar gündeme geldi.

Gündem 28.05.2020, 21:40 31.05.2020, 01:08
Yeni Asya'nın 'darbe imalı' skandal karikatürü tekrar gündeme geldi

Uzun süredir FETÖ terör örgütünü destekler mahiyetteki yayınları ile örtülü şekilde örgüt lehine propaganda faaliyetleri yürüten Yeni Asya grubundan çok alçakça bir hamle geldi.

FETÖ'DEN CEZA ALDILAR

Bir süre önce Yeni Asya'nın Genel Yayın Yönetmeni Kazım Güleçyüz "Terör örgütü propagandası" iddiasıyla açılan davada 1 yıl 8 ay, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü İbrahim Özdabak ise 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezası almıştı.

Aynı zamanda gazetede karikatürler de çizen İbrahim Özdabak bu kez, dün 27 Mayıs 1960 darbesinin yıl dönümünde, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nın açılışını yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı 2012 yılında çizdiği bir karikatür ile yeniden hedef aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı iki askerin arasında gözaltına alınıp götürürken resmeden İbrahim Özdabak'ın bu sözde "karikatürüne" çok sert tepkiler geldi.

ÖZDABAK: 2012'DE ÇİZDİM

Özdabak gelen eleştiriler üzerine twitter adresinden yaptığı açıklamada karikatürü 2012 yılında çizdiğini belirterek, ''Erdoğan'ın kendi sözü üzerine 2012'de BAŞBAKANKEN çizilmiş, (Mit müsteşarı Fidan'ın ifadeye çağrılması üzerine) defalarca savcılıklar tarafından TAKİPSİZLİK kararı verilmiş karikatürü çarpıtarak paylaşanlarla hukuk önünde hesaplaşacağız'' ifadelerini kullandı.


 

Yorumlar (12)
Mat 1 yıl önce
Bu yeni asya hiçbir zaman Nur Talebelerinin temsilcisi veya yayın organı olmadı sadece ajanların hainlerin dili oldu fetonun kardeşi oldu.Gerçek Nur talebeleri 15 Temmuzda şehitler verdiği gibi hep hükümeti ve sayın cumhurbaşkanımızı sevdi ve destekledi.Şu an Bediüzzamanın talebesi Hüsnü Bayram abi cumhurbaşkanımız ile sürekli görüşüyor hayır duasını alıyor biz de cumhurbaşkanımıza hep hayır duasında bulunuyoruz Rabbim bu millete hizmetkar olup zalimleri dize getiren Cumhuru Reisimiz Erdoğanı galip eyle ona güç ve kuvvet ver İttihadı İslamı sağlamasını nasip eyle
Eyüp yalcin 1 yıl önce
Yaptığınız yayinlarterorizim içeriklidir acilen kapatılmalıdır krikatoru cizende derhal tutuklanmalidir
Necmeddin akhan 1 yıl önce
Ne senin nede yedi sülalenin haddi degilki bu mümkün olsun zira İradesi butun iradelerin üstünde olan Allah binlerce oyunlarınızi başınıza geçirdi akli ve kalbi körlesmemis olanlar anlar bu Anadolu memleketti bütün mazlumların dayanağı dua edilen merkezdir Allah bütün planlarınızi başınıza geçirecektir hep buna şahit olduk haa bide kesinlikle Nurcu ları temsil edemezler bu kadar aşağılık fikir Nurcu lukla asla bağdaşmaz
Mesut KILIÇ 1 yıl önce
Merhaba yeni Asya Nurculukla alakası yoktur. Lütfen bu böyle biline. Nur talebeleri asla devletine isyan etmemiştir. Reis-i Cumhurumuz Recep Tayyip Erdoğanı Allah için seviyoruz ve ona başta Üstadımız Bediuzzaman hazretlerinin Mutlak vekili olarak daima dua etmekteyiz. Ve Hüsnü Bayramoğlu Ağabey de birçok defa beyan etmiştir ki yeni Asya diye bir Nurculuk yoktur.
Mehmet Ateş 1 yıl önce
Nurcuların yayın organı değil Nurcuları mahkum etmek için itham altında bırakmak için kumanda edilen yayın organı cahil cahil alet olmayın sizde malesef yazık Alkite yakışmadı.
Yusuf 1 yıl önce
Yeni asya nurcuları temsil etmiyor.
Tuğrul 1 yıl önce
İşte Medya ayağı bu paçAVRA derhak kapatılmalıdır.
Sait Nurside bu pezevenklerden kurtarılmalıdır.
Fetonun bir diğer versiyonu bu güruh.
Devlet ricali ağırdal alma derhal gereğini yap lütfen
İsmail 1 yıl önce
Demokrasi savunucusu olarak bu karikatürü kınıyorum...Sadece demokrasinin yanındayım...Savcılar gereğini yapmalılar...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?