Yeni İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş kimdir? Nerelidir? İşte detaylar...

Resmi Gazete’de yayımlanarak son dakika haberi olarak kamuoyunu duyurulan atama kararına göre, İstanbul dahil 5 ilin emniyet müdürü değişti. İstanbul, Gümüşhane, Kahramanmaraş, Niğde, Adana şehirlerinde yapılan emniyet müdürü değişikliğinin yanı sıra Emniyet Genel Müdür Yardımcılığına da atama yapıldı.

Yeni İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş kimdir? Nerelidir? İşte detaylar...

Adana İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, İstanbul İl Emniyet Müdürü görevine getirildi. İstanbul ile birlikte Gümüşhane, Kahramanmaraş, Niğde ve Adana şehirlerinin emniyet müdürlerinde değişikliğe gidildi. Bu son dakika haberi ile birlikte yeni İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş kimdir sorusunun yanıtı merak konusu oldu. 

YENİ İSTANBUL EMNİYET MÜDÜR ZAFER AKTAŞ KİMDİR?

1964 yılında Çanakkale'de doğdu.

1983 yılında Polis Kolejinden, 1987 yılında Polis Akademisinden mezun olarak sırasıyla Gaziantep, Diyarbakır, İstihbarat Daire Başkanlığı, Ankara, Ordu, Mardin ve Bolu Emniyet Müdürlüklerinde çeşitli birim ve rütbelerde görev yaptıktan sonra 2011 yılında 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğü rütbesine terfi ederek Tefitş Kurulu Başkanlığında Polis Başmüfettişi olarak görev yaptı.

Resmi Gazete'de yer alan atama kararlarına göre, İstanbul Emniyet Müdürü olarak Adana il Emniyet Müdürü Zafer Aktaş atandı.

Adana İl Emniyet Müdürü ise Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Doğan İnci oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5