banner29

'Yeni partiye gerek duyulmadığı' sonucu çıktı! İşte o anket...

Konsensus Araştırma Şirketi, Türk siyasetinin nabzını tuttu. Yayınlanan son ankete göre seçmenin yüzde 79'u yeni bir partiyi israftan görüyor.

Gündem 05.11.2019, 21:59
'Yeni partiye gerek duyulmadığı' sonucu çıktı! İşte o anket...

Yayınlanan bilgilere göre vatandaşın düşüncesi şöyle;

HAREKATA MUHALİF SEÇMEN NEGATİF YAKLAŞTI

Barış Pınarı Harekâtı’nın kamuoyundaki yansımalarına yönelik olarak, vatandaşın muhalefette olan kısmı harekata çok bir destek vermediği, fakat MHP ve AK Parti tabanının ise harekata çok yüksek bir seviyede destekte bulunduğu sonucuna ulaşıldı

Barış Pınarı Harekâtı, Cumhur İttifakı’nın seçmeni biraz kırgınlık içerisindeydi. Olaylar sonrasında Cumhur İttifakı vatandaş neznindeki eski yerine tekrar kavuştuğu gözlemlendi.

YENİ PARTİYE GEREK YOK

 Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın kuracağı iddia edilen yeni partilere yönelikte 'Türkiye’de yeni bir partiye ihtiyaç var mı, yok mu' sorusuna seçmenlerin onda sekizi, yani yüzde 79'u Türk siyasetinde yeni bir partinin gereksiz olduğu kanaatinde.

MUHALEFET SEÇMENİNİN BİR KISMI YENİ PARTİ İSTİYOR

Türkiye’nin yüzde 21’i yeni bir partiye gerek olduğunu söylüyor.  Buradaki en önemli kriter ise yeni partilerin kimin etrafında, hangi kadrolarla ve nasıl bir fikirle kurulacağı. Ahmet Davutoğlu’na yüzde 13, Ali Babacan’a yüzde 9, Abdullah Gül-Ali Babacan ikilisine yüzde 10 civarında destek olabileceği sonucuna anket sonuçlarından ulaşıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?