banner30

banner29

Yeni Zelanda tescilli düşman mı ?

Hristiyan teröristlerce 49 Müslümanın iki ayrı camide şehit edildiği Yeni Zelanda'da ülke yöneticilerinin, vahşi saldırılarıya üzüntülerini belirtmelerine karşın, 2017 yılında yaşanan bir olayın gün yüzüne çıkması akıllarda soru işareti bıraktı

Gündem 20.03.2019, 14:30 20.03.2019, 17:23
Yeni Zelanda tescilli düşman mı ?

2017 yılında Türkiye Gezginler Kulübü Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural, arkadaşı Hüseyin Şen ile birlikte Samoa-Fiji-Tonga-Kiribati gezisi esnasında THY aracılığıyla gittiği Hong Kong’dan Yeni Zelanda ve Avustralya’ya transit geçiş yapmak istedi. Transit vizesi olması ve uçuş kartını da almasına rağmen Kural'ın  “terör” suçlamasıyla uçağa alınmadığı ortaya çıktı.

 istanbulgazetesi.com.tr’den Arif Gündoğdu’nun özel haberine göre Yeni Zelandalı devlet memurlarının Prof. Kural’a “Pis Türkler” şeklinde hakaret ettiği yazıldı. İTÜ Maden Fakültesi Bölüm Başkanı, Türkiye Gezginler Kulübü Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural ile arkadaşı Hüseyin Şen, tüm uçuş evrakları tam olmasına ve transit vizesi bulunmasına rağmen, Hong Kong’da Air New Zelland görevlisinin rencide edici tutumuyla karşılaştı.

'Pis Türkler ülkeme terör mü getireceksiniz ?'

Görevli, “Pis Türkler, Müslümanlar ülkeme terör mü getireceksiniz” diye hakaret etti. Terörle suçlanarak uçağa almayan Prof. Orhan Kural ve Hüseyin Şen, bir gün sonra 3 bin dolarlık yeni bilet alarak ülkeden ayrılabildi.

Yorumlar (1)
Nursel Pulsever 2 yıl önce
Bugün yaptıklarının,ayak sesleriymiş,dün olanlar.
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?