banner29

Yerli otomobilden sonra Sony de piyasaya atıldı!

Japon teknoloji devi Sony, Los Angeles’ta kapılarını açan CES fuarında elektrikli konsept bir otomobil tanıtarak büyük bir sürprize imza attı.

Gündem 07.01.2020, 16:28 07.01.2020, 16:36
Yerli otomobilden sonra Sony de piyasaya atıldı!

Cep telefonları, bilgisayarlar, dev ekranlar, oyun konsolları ve elektrikli otomobil... Las Vegas’ta 4 bin 500’den fazla teknoloji şirketinin katılımıyla açılan CES 2020’de en büyük sürprizi Japon üretici Sony yaptı.

Sony, fuar kapsamında yaptığı sunumda yeni oyun konsolunun hemen arkasından Vision S adında konsept elektrikli bir otomobil tanıttı. Ünlü teknoloji markasının bu otomobille ilgili Magna ve Bosch ile çalıştığı bilgisi verilirken, konseptin üretim planının olmadığı konuşuluyor.

BENZERLİKLER VE EKRANLAR

Son teknolojiyle donatılan otomobilde toplam 33 sensör bulunduğuna dikkat çekildi. Büyük bilgi-eğlence ekranlarıyla dikkat çeken Vision S’te yolcular sensörler, ses sistemleri ve ekranların görsel şöleni ile karşılaşacaklar.

Tasarımı Porsche Taycan ve elektrikli otomobil üreticisi Lucid Air’e benzetilen modelin bazı parçaları BlackBerry’den alınmış.

TÜRKİYE TOGG'U TANITMIŞTI

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından geliştirilen yerli otomobil tasarımıyla büyük beğeni almıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Gebze Bilişim Vadisi'nde tanıtılan TOGG'un modelleri de elektrikli olarak üretilecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?