Yıldırım'dan İmamoğlu ile Küçükkaya'ya sert tepki!

Binali Yıldırım'dan CHP adayı ile İsmail Küçükkaya'nın programdan önce bir otelde buluşmasına ilişkin "Küçükkaya'dan bana yüz yüze görüşme talebi gelmedi. Eşitsizlik vardır, gayrimeşru durum vardır. Bu durumu gizlemiş olmaları felakettir" dedi.

Yıldırım'dan İmamoğlu ile Küçükkaya'ya sert tepki!

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım Ordulular buluşması sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yıldırım, CHP adayı ile İsmail Küçükkay'nın gizli görüşmesi için şunları söyledi;

"GÖRÜŞMELERİ GAYRİ AHLAKİ, GİZLEMELERİ FELAKETTİR"

"Rakibimizin danışmanlarıyla birlikte yapılacak programın moderatörüyle programdan önce bir araya gelmiş olması gayri ahlaki bir durum. Bunun gizlenmesi ise felakettir.

"BANA GÖRÜŞME TALEBİ GELMEDİ"

Madem bir yayın var beraber bir yayın var. İki aday var. Bir adayla görüşüp konuşulması, diğer adaydan bunun esirgenmesi, konuşulmamasının ne anlama geldiğini kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Bana Küçükkaya'dan yüz yüze görüşme talebi gelmedi. Önemli olan orada görüşülmesi, bana bir teklif gelmemesi ve bunun gizlenmesi açıkça bir eşitsizlik ve gayri ahlaki bir durumdur. Böyle bir görüşmeyi neden benimle ve kamuoyuyla paylaşmadınız? Bunun cevabını rakibimden bekliyorum.

GERÇEKTE NE KADAR SÜRDÜ, CEVABINI BEKLİYORUM

İkincisi moderatör 2-3 dakika sürdü dedi bu görüşme için. Gerçekte ne kadar sürdü onun da cevabını bekliyorum."

Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu ortak yayınının moderatörü İsmail Küçükkaya'nın programdan 2 gün önce Taksim'deki The Marmara Hotel'de İmamoğlu ile görüştüğü ortaya çıktı. Küçükkaya'nın otele geldiği anların görüntüleri sosyal medyada yayınlandı.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Ordulular buluşması sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. CHP adayı ile yaptığı tartışma programı öncesinde, Gazeteci İsmail Küçükkaya ile CHP adayının görüşmesi için, 'Görüşmeleri gayri ahlaki, gizlenmesi felakettir' diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2019, 15:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5