banner30

banner29

Yıldırım'dan İmamoğlu'na 'çay teklifim hala geçerli' mesajı

Cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Binali Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yaptığı çay teklifinin hatırlatılması üzerine teklifim halen daha geçerli ifadelerini kullandı.

Gündem 28.06.2019, 17:05 28.06.2019, 17:08
Yıldırım'dan İmamoğlu'na 'çay teklifim hala geçerli' mesajı

23 Haziran'da yenilenen İstanbul seçimlerinde Cumhur İttifakının adayı olarak yarışan Binali Yıldırım, cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Yıldırım, seçimin ardından neler yapılacağının sorulması üzerine, "Seçim bitti, hayat devam ediyor" diye konuştu. "Tatile çıkacak mısınız?" şeklindeki soruya ise Yıldırım, "Bundan güzel tatil mi var? Vatandaşlarla beraber mahallemizde" diye yanıt verdi. Ardından gazetecilere, "Artık siz çok yoruldunuz, sizin de biraz tatil yapmanız lazım" dedi. 

'HERKES İŞİNE BAKACAK BUNDAN SONRA'

Yıldırım, burada bulunan gazetecilere, "Burada size iş yok" diyerek güldü. Ardından bir gazetecinin, "Bundan sonra neler yapacaksınız?" sorusuna Yıldırım şöyle yanıt verdi: "Herkes işine bakacak bundan sonra, Ömür biter, iş bitmez."

Yıldırım, "Su sorununu çabuk unuttular" diyen bir kişiye, "Yine olmasın. Artık İstanbul kararını verdi. Bundan sonra İstanbul için arkadaşlarımız çalışacak. Başarılar diliyorum. Biz de elimizden gelen gayreti, yardımı göstereceğiz. Doğru işlerinde yanlarında oluruz, yanlış işlerinde uyarırız" ifadelerini kullandı.

'ÇAY TEKLİFİM HALA GEÇERLİ'

Yıldırım bir gazetecinin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yaptığı çay teklifinin hatırlatması üzerine ise, "Benim çay teklifim geçerli de, Ekrem İmamoğlu seçimi kazandı belki fikrini değiştirmiştir. Şimdi biraz telaşesi var, işlerine baksın bakalım" ifadelerini kullandı.

Yıldırım, bir gazetecinin "Bundan sonra ağırlıklı olarak İstanbul'da mı, Ankara'da mı olacaksınız" sorusuna ise her iki şehirde de olacağı yanıtı verdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?