banner5

banner29

Yıldız: Türkiye gerçeğini iyi tanıyalım ve...

IGMG İslam Toplumu Milli Görüş Hatibi Cabir Yıldız, 31 Mart Yerel Seçimler'ine gidilen bugünlerde Milli Görüş hareketine yol gösteren bir yaza kaleme aldı.

Gündem 28.02.2019, 12:07 28.02.2019, 12:36
Yıldız: Türkiye gerçeğini iyi tanıyalım ve...

İşte Yıldız'ın o yazısı:

-Muhalefetin, iktidarı en çok tenkit ettiği hususlardan biri, toplumda kamplaşmaya sebep olduğudur. Bunu en çok da dillendiren , Temel Karamollaoğlu Beydir. Bir kamplaşma olduğu kesin, ama bu, toplumda değil, kendini devletin tek sahibi sanan “Beyaz Türkler”in, dindarlaşmaya tahammülü olmayan laik kesimin ve eski Türkiye sevdalısı bir kesimin iddiası ve propagandasıdır. Toplumda asla karşılığı yoktur.
-Evet, Cumhurbaşkanı Sayın R.T. Erdoğan savunmadan çok, hücum stratejisi izliyor, bence buna da ihtiyacımız var. Çünkü karşımızdakiler tahammülsüz ve militan, nezaketten de anlamıyorlar. Kendileri dışında hiç bir iktidar gücüne tahammülleri yok. Bu tavrı Rahmetli Menderes’e, Özal’a ve Erbakan Hocaya da gösterdiler.
-Türkiye tarihinde Rahmetli Erbakan Hocadan daha nazik, kibar ve yapıcı bir lider geldi mi? Bu kesimlerin Ona karşı yaptıkları tahammülsüzlüğü, dışlamayı, iftirayı ve yok saymayı unutmak mümkün mü? İşte onun için kamplaşmayı iktidara mal eden Temel Beyi anlamakta zorlanıyorum. Eğer bu tavır siyasi bir tavırsa ise, vahimdir, eğer Türkiye gerçeğini tanımamaktan kaynaklanıyorsa bu daha da vahimdir. Çünkü bu kesimleri tanımadan Türkiye’de Dine saygılı insanların reel ve Milli bir siyaset yapması mümkün değildir.
-Beyler! Karşımızda kendi menfaatlerinden ve iktidarlarından başka bir oluşuma tahammülleri olmayan, her türlü insan haklarını çiğnemekte tereddüdü olmayan, buna da kendince kılıf uyduran, bırak İslam ve Müslümanlarla birlikte yaşamayı, İslama muannit düşman bir zümre var.
-Karşımızda; Milli Görüş Siyasi Hareketin 50 yıldaki çok yönlü kazanımlarını, iktidara geldiklerinde bir yılda sıfırlayacak, altını üstüne getirecek bir cephe var. Bu cepheye direk veya dolaylı; siyasi, ekonomik, kültürel vs.hayatın her alanında, bilerek veya bilmeyerek destek veren her dindar insan, büyük bir vebal altındadır, bu vebal yedi ceddini yeter.
-45 yıldır yakinen takib ettiğim Türkiye siyasetindeki intibaım ve 50 yıllık Dini müktesebatım bana bunu dillendirme sorumluluğunu yüklüyor diye inanıyorum. Biliyorum; birileri hemen beni iktidardan yana, Milli Görüşe ihanet etti diye suçlayacaklar, varsın öyle olsun. Ben kendimden eminim, karakollara düşüp dayak yemek dahil, memurluk hayatımda bunun bedelini ödedim. Milli Görüşe mensubiyetimi birilerine çek etmeye ihtiyacım yok. Mesele Partiler üstü Milli bir meseledir. Türkiye gerçeğini iyi tanımazsak, kardeşliğimizi kaybederiz, karşımızdakileri de asla memnun etmeyiz... Vesselam.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?