Yılmaz: Kudüs düşerse Medine de Mekke de düşer!

Filistin'in işgalinin 101. yılının konu alındığı Milli Diriliş'te ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, ''Kudüs düştüğü zaman Medine de Mekke de düşer'' açıklamasında bulunarak Filistin topraklarının ne kadar önemli olduğu vurgusunda bulundu.

Yılmaz: Kudüs düşerse Medine de Mekke de düşer!

Habervakti.com Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz'ın gündemi yorumladığı Akit TV'nin en çok izlenen programı Milli Diriliş'te bu hafta Filistin'in işgalinin 101. yılı vesilesiyle Filistin mücadelesi ele alındı.

MESCİD-İ AKSA MÜCADELE ALANIDIR

Mescid-i Aksa'nın etrafının mübarek kılınan bir yer olduğunu ifade eden Yılmaz, ''Mescid-i Aksa bir mücadele alanıdır. Onlarca peygamberin ayak izlerinin olduğu bir yerdir. 3 kutsal kitabın insanlığa armağan edilen bir alandır. Peygamber Efendimiz'in miraç yolculuğunun ilk basamağıdır.'' dedi.

KUDÜS'ÜN VARİSLERİ MÜSLÜMANLARDIR

Kudüs'ün Kabe'yi korayacak bir sigorta olduğunu belirten Yılmaz, ''Kudüs düşerse Medine de Mekke de düşer. Hedefleri de budur. Allah resülü boşunu miracını Kudüs'ten başlatmadı. Neden Kabe'den değil de Kudüs'ten Allah'ın katına çıkıyor, peygamber? O ümmete Kudüs'ü size varis kıldım diyor, Kudüs sizin mirasınızdır. Kudüs'ün varisleri kıyamete kadar Müslümanlar olacaktır.'' dedi.

CHP'DEN İSRAİL'E DESTEK

Adnan Menderes'in Filistin aşığı olduğunu belirten Yılmaz, ''Menderes göreve geldikten sonra Hac yolunu ve Mescid-i Aksa yolunu açmıştır. Bedel ödedi, o da Filistin şehididir. 1960 ihtilalini CHP yapmasaydı, İsrail 67'de zaferini asla ilan edemezdi.'' dedi.

Haber Vakti

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2018, 16:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5