banner30

banner29

Yılmaz Özdil hakkında suç duyurusu!

Yılmaz Özdil'in eşi Hülya Özdil adına aldığı Bodrum Bitez'deki villasında kaçak inşaat yaptığı öğrenildi. Muğla Şehircilik Müdürlüğü, olaya ilişkin suç duyurusu yapmaya hazırlanıyor...

Gündem 05.05.2020, 21:42 05.05.2020, 23:48
Yılmaz Özdil hakkında suç duyurusu!

Yılmaz Özdil'in, Bodrum Bitez'de eşi Hülya Özdil adına satın aldığı villada, kaçak inşaat yaptığı ortaya çıktı. 

Star Gazetesi'nde yer alan habere göre; Yılmaz Özdil'in, Bodrum Bitez'de eşi Hülya Özdil ismine satın aldığı villaya, ruhsata aykırı birçok kaçak bölüm yaptığı öğrenildi. Yılmaz Özdil, Bodrum Bitez Mahallesi'ndeki villayı 2 Mayıs 2017'de eşi Hülya Özdil adına Aktur A.Ş.'den 4.6 milyon TL bedelle satın almış. Yapı, yürürlükte olan imar planında, 'ticaret alanı' sınırında bulunuyordu. Bodrum Belediyesi yapıya ilk olarak Hülya Özdil adına 'ofis ve işyeri- iki bağımsız bölüm-142.5 metrekare' olmak üzere yapı ruhsatı verdi ve bir süre sonra yapı kullanım izin belgesi verdi. Böylece imar planlarında ticari alan vasfı olan yapıyı, Özdil ailesi villaya döndürdü.

İMAR AFFI 2 KAT KAÇAĞI DURDURMADI

Yapı ruhsatının tek katlı iki adet bitişik ofis ünitesi için düzenlendiği, ancak 142.5 metrekare iskânlı yapıya; depo, jeneratör odası, bodrum kat ilavesi de yapıldığı tespit edildi. Böylece 310 metrekare büyüklüğe ulaşan villa için Özdil ailesi, 31 Aralık 2017 tarihine kadar olan yapıları dahil eden imar barışına başvuru yaptı. Ancak imar barışı sonrasında da kaçak yapılaşma sürdürüldü. 2018'de villaya 45 metrekarelik teras ve müştemilat inşa edildi. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekipleri, villanın olduğu bölgenin uydu fotoğraflarından, Özdil'in villasına yapılan "teras ve müştemilatın" imar barışı sonrasında kaçak olarak inşa edildiğini tespit etti. 

SUÇ DUYURUSU HAZIRLIĞI

Bodrum'da aylardır kaçak yapılarla mücadele eden Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri, Özdil'in villasındaki imara aykırı alanların yıkımı için talimat yazdı. Talimatın kısa süre içinde Bodrum Belediyesi'ne tebliğ edilmesi öngörülüyor.

Müdürlük ayrıca, İmar Barışı'ndan sonra bile kaçak inşaat yapılmasını gizlediği, yanlış bilgi vererek kamu görevlilerini yanılttığı ileri sürülen, Özdil'in eşi hakkında 'yalan beyanda bulunduğu' sebebiyle Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusu yapacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?