banner29

YÖK Anadolu Projesi nedir? YÖK Anadolu Projesi başvurusu nasıl yapılır?

YÖK Anadolu Projesi ile, Anadolu'daki yeni gelişen üniversitelerle daha gelişmiş üniversiteler eşleştirilecek. Böylece ilerlemelerinin hızlandırılması hedefleniyor. Peki YÖK Anadolu Projesi nedir? YÖK Anadolu Projesi nasıl olacak? YÖK Anadolu Projesi başvurusu nasıl yapılır? İşte detayalar...

Gündem 15.10.2020, 16:40 15.10.2020, 18:00
YÖK Anadolu Projesi nedir? YÖK Anadolu Projesi başvurusu nasıl yapılır?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni'nde konuştu.

Üniversitelerde de en kısa zamanda yüz yüze eğitimi başlatmayı düşündüklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan,  "Üniversitelerimiz tek tip eğitim yapmak yerine ihtiyaca göre farklı alanlara yönelmeye başladı. 2006 yılından sonra kurulmuş üniversiteler arasında dünyada ilk 800'ün arasına girmeyi başaranlar olduğunu görüyoruz" dedi. 

Erdoğan, konuşmasında YÖK Anadolu Projesi'ne de yer verdi.


YÖK Anadolu Projesi başvurusu nasıl yapılır?


Cumhurbaşkanı konuyla ilgili, "YÖK Anadolu Projesi, Anadolu'daki yeni gelişen üniversiteleri daha gelişmiş üniversitelerle eşleştirerek eksiklerin giderilmesini hedefliyor. Bu programı bu akademik yılın ikinci döneminden itibaren hayata geçiriyoruz. YÖK Sanal Laboratuvar Projesi ile genel kimya ve fizik laboratuvarı dersleri sanal ortamda verilebilecek." dedi. 

Başvuru detayları ile ilgili kısa zaman içinde açıklama yapılacağı belirtildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?