banner29

YSK'dan, AK Parti'nin ikinci itirazına da ret!

Yüksek Seçim Kurulu, AK Parti'nin KHK'lilerin oy kullanmasıyla ilgili ikinci itirazını da reddetti.

Gündem 06.05.2019, 15:50 06.05.2019, 15:55
YSK'dan, AK Parti'nin ikinci itirazına da ret!

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), AK Parti'nin KHK ile ihraç edilen kişilerin oy kullanmaması gerektiği yönündeki ek başvurusuyla ilgili kararını verdi. YSK, AK Parti'nin ek itirazını da reddetti. İlk itiraz da oy çokluğuyla reddedilmişti.

AK PARTİ, KHK İLE İHRAÇ EDİLEN SEÇMENLER İLE İLGİLİ BAŞVURU YAPMIŞTI

İstanbul seçimlerinde KHK ile ihraç edilen yaklaşık 20 bin seçmenin oy kullandığı gerekçesiyle başvuru yapan AK Parti, KHK ile ihraç edilen seçmenlerin oy kullanmamasına ilişkin ikinci kez YSK'ya itirazda bulundu. Başvuruyu değerlendiren YSK, AK Parti'nin ikinci başvurusunu da reddetti.

GÖZLER YSK'NIN BUGÜNKÜ TOPLANTISINA ÇEVRİLDİ

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) İstanbul seçimine yönelik nihai kararı vermek üzere 14.30'da toplandı. Toplantıda, Sadi Güven Başkanlığı'nda 11 kurul üyesi bir araya geldi.

Toplantının ana gündemi İstanbul olacak. İstanbul'daki 39 ilçe seçim kurullarından iddialara ilişkin istenilen belge ve dokümanlar YSK'ya ulaştı ve evraklar dijital sisteme girildi. YSK, AK Parti'nin İstanbul ve Büyükçekmece ile MHP'nin İstanbul ve Maltepe için yaptığı olağanüstü itirazlara dair nihai kararı bugün vermesi bekleniyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?