banner29

Yunan Dışişlerinden Erdoğan'a hakaret açıklaması!

Yunanistan'da yayın yapan Dimokratika isimli gazetede skandal bir manşet yer aldı. Cumhurbaşkanı ReceP Tayyip Erdoğan'a aleni bir şekilde küfür ve hakaretler eden gazete tepkilere neden olurken, Yunan Dışişleri'nden konuya ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada gazetenin dili kınandı.

Gündem 18.09.2020, 17:37 18.09.2020, 17:50
Yunan Dışişlerinden Erdoğan'a hakaret açıklaması!

Yunanistan'da yayımlanan "Dimokratia" adlı gazete, haddini aşarak çok çirkin bir şekilde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a küfür ve hakaretlerle saldırdı. Gazetenin manşetinde büyük puntolarla Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çok çirkin ve ağır bir hakarette bulunan gazete hakkında Yunan DIşişleri Bakanlığı'ndan açıklama yapıldı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Yunanistan Dışişleri Bakanlığı, herhangi bir yaptırım açıklamazken "Saldırgan dil kullanımı ülkemizin siyasi kültürüne aykırıdır ve ancak kınanabilir." açıklamasıyla yetindi.

ÖZÜR DİLEMEDİLER

Yunanistan Dışişleri Bakanlığından, gazetenin çirkin manşeti hakkında açıklama yapıldı.
Yunanistan'da "ifade ve basın özgürlüğü koruma altındadır" sözlerine yer verilen açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan çirkin manşet için "Saldırgan dil kullanımı ülkemizin siyasi kültürüne aykırıdır ve ancak kınanabilir." ifadeleri kullanıldı.

Yunanistan'ın açıklamasında konuya ilişkin bir özür ifadesinin kullanılmaması tepki çekti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?