banner29

Yunanistan'dan bir kuru sıkı daha: Oruç Reis temas ederse...

Türkiye'nin NAVTEX ilanından sonra tehdit üstüne tehdit savuran Yunanistan'dan yeni bir açıklama geldi. Kathemirini'nin Yunan ordusuna dayandırdığı açıklamaya göre "Oruç Reis’in kabloları Yunan kıta sahanlığına temas ederse, sonrasında yaşanacaklardan Türkiye sorumludur" denildi.

Gündem 24.07.2020, 19:37
Yunanistan'dan bir kuru sıkı daha: Oruç Reis temas ederse...

Yunanistan Ege'deki ilişkileri germeye, tansyionu yükseltmeye devam ediyor. Özellikle Türkiye'nin uluslararası hukuka uygun bir biçimde ilan ettiği NAVTEX sonrasında ikili ilişkiler üzerindeki gerilimi daha da tırmandırmaya çalışan Yunanistan'dan hadsiz bir açıklama geldi.

Kathemirini'nin Yunan ordusuna dayandırdığı haberde "Oruç Reis’in kabloları Yunan kıta sahanlığına temas ederse, sonrasında yaşanacaklardan Türkiye sorumludur" denildi.

TÜRKİYE'YE HADSİZ TEHDİT

Yunanistan’da yayımlanan Kathimerini gazetesine konuşan bir Yunan ordusu kaynağı, Türkiye’yi Doğu Akdeniz’deki faaliyetleri nedeniyle uyardı.

Ordu mensubu “Oruç Reis sismik araştırma gemisinin tek bir kablosu Yunan kıta sahanlığına temas ederse, sonrasında yaşanacaklardan tamamen ve yalnızca Türkiye sorumludur” diye konuştu.

Türkiye’nin donanmasının üçte ikisini Ege’ye gönderdiğini belirten kaynak, Yunan ordusunun da hazırlık seviyesinin artırıldığını söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?