banner30

banner29

Yunanistan'dan itiraf: Erdoğan'ın kıstırılmış veya güçsüz olduğunu mu sandınız?

Yunanistan’ın eski Savunma Bakanı Evangelos Apostolakis Türkiye’nin önemine vurgu yaparak jeopolitik ve ekonomik olarak AB’nin Yunanistan yerine Türkiye’yi tercih edeceğini söyledi.

Gündem 03.08.2020, 02:07
Yunanistan'dan itiraf: Erdoğan'ın kıstırılmış veya güçsüz olduğunu mu sandınız?

Yunanistan’da ana muhalefetteki Syrzia Partisi döneminde Genelkurmay Başkanı ve Savunma Bakanı olarak görev yapan Apostolakis, “Erdoğan’ın kıstırılmış veya güçsüz olduğunu düşünmek yanlıştır. Çünkü Türkiye, tüm jeopolitik platformlara katılmakta ve ciddi bir aktör olarak görülmektedir.” dedi.

DOĞU AKDENİZ’DE YÜKSELİYORLAR

Türkiye’nin, Erdoğan’ın liderliğinde Doğu Akdeniz’de ciddi bir bölgesel güç olarak yükselme eğiliminde olduğunu belirten Apostolakis, şöyle devam etti: “Erdoğan’ın katılmadığı ciddi bir görüşme olmamıştır. Türkiye ile iyi ilişki arzu etmeyen ciddi bir devlet de yoktur. ABD, Türkiye ile ilişkilerini korumak ve bu ülkeyi Batı tarafına doğru çekmek için çok büyük çabalar sarf etmektedir. Avrupa (Türkiye ile) çatışmamaya çalışıyor. Erdoğan’ın kıstırılmış veya güçsüz olduğunu düşünmek yanlıştır. Çünkü Türkiye, tüm jeopolitik platformlara katılmakta ve ciddi bir aktör olarak görülmektedir.”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?