banner29

Yunanistan'ın uykuları kaçıyor: Türkler, Meriç'i geçip Yunanistan'ı işgal edecek

Türkiye'nin savunma sanayi alanında attığı adımlar Yunanistan'ı korkutuyor. Özellikle askeri denizcilikte atılan adımların yanı sıra, silah ve mühimmatlarda da yerli teknolojilerle milli üretim gerçekleştiren Türkiye karşısında Yunanistan'a "işgal mi edileceğiz" sorusunu sorduruyor. Yunan medyasını Türk üretimi askeri ekipmanlar süslüyor.

Gündem 26.06.2020, 17:18
Yunanistan'ın uykuları kaçıyor: Türkler, Meriç'i geçip Yunanistan'ı işgal edecek

Haber7'de yer alan habere göre, Türkiye son dönemde yerli ve milli mottosyula savunma sanayinde önemli adımlar attı. Teknolojinin yerlileşmesi ve Ar-Ge çalışmalarına ağırlık verilmesiyle ortaya çıkan ekipmanlar, ülkeye gurur kaynağı olduğu kadar dünyada da ses getiriyor.

Her gun üzerine konularak inşa edilen savunma sanayindeki bu adımlar, Yunanistan'da da bir panik havasına neden oldu. Özellikle son olarak testleri başarıyla tamamlanan ve teslimatına başlanan FNSS üretimi OMTAS füzeli tank avcısı Kaplan, ile Pars Atina yönetimini korkutuyor.

26 tanesinin halihazırda TSK'ya tesliminin gerçekleştirildiği sistem, Yunanistan'da "Türkiye Meriç'ten girip bizi işgal eder mi?" paniğine yol açtı.

"TÜRKLER HAZIRLANIYORLAR"

Yunanistan'ın Penta Postagma isimli haber sitesinde yer alan bir haberde, Kaplan'ın tanıtımı yapılırken, haberde "Türkler hazırlanıyor" başlığı kullanıldı. Türkiye'nin Yunanistan'ı işgale hazırlandığını öne süren medya kuruluşu, adeta alarm durumuna geçti.

"BİZİM SİLAHLARIMIZ DAHA İYİ"

Yunan tarafından yayınlanan haberde Türkiyenin ürettiği ekipmanların etkisine ilişkin değerlendirme yapılırken, olası bir işgal senaryosunda Türkye'ye karşılık vereceklerini ifade etti. Ayrıca haberde Türk silahlarının her ne kadar yeni ve modern olsa da kendilerindeki Amerikan yapımı muadillerin çok daha iyi durumda olduğu iddia edildi.

Türkiye devamlı olarak işgal gibi bir planın gündeminde olmadığını, savaştan çok barış ve uzlaşı ortamını tercih ettiğini her ortamda duyurmasına karşılık Yunanistan'ın bu tavrı, geçmişte yaşananların bugüne yansıyan korkusu olarak belirtildi.

Yorumlar (2)
tugo 9 ay önce
...akıllı olun...
Hüseyin KAÇIN 9 ay önce
Osmanlı’nın üçlü saç ayağı; İstanbul, Edirne’nin kardeşi, Bursa’nın oğludur. Bursa’yla şaha kalkan kısrak, "Bir gün doludizgin boşanan atlarımızla."
Edirne ile Balkanları kuşatmış ve İstanbul ile çağ açıp çağ kapatarak insanlığa adaleti yaşatan ve öğreten cihan imparatorluğunu yücelten atalarımız “Bâki kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş...” diyerek İlâ-yı kelimetullâh uğruna ömürlerini bereketlendirmişlerdir. Rumeli’ni vatan toprağı yapan atalarımızın emanetini koruyamadığımız zamanlarda Balkanlarda mezalim ve göçlerle bir anavatanı, münbit bir coğrafyayı, şanlı bir tarihi kaybettik. Bir ayağı Rumeli'de bir ayağı Anadolu'da büyük bir dev olan "Devlet-i Aliyye" yani "Büyük Devlet"imizin kangren olan Rumeli ayağı “Elveda” denilerek kesildi.

Batı Trakya Türk Cumhuriyeti, 31 Ağustos 1913 tarihinde Batı Trakya’da kurulmuştur.
Balkan Savaşları sonrasında Batı Trakya'da Türkler ve Pomaklar başta olmak üzere çoğunluğu Müslüman ahali tarafından kurulan 3 ay yaşamış bir devletti.
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?