banner30

banner29

Yusuf Kaplan'dan çarpıcı iddia! 'Her fırsatta arkamızdan vurdular'

Yazar Yusuf Kaplan, ‘Batılılar İran’la birlikte hareket ediyorlar, sahte İran düşmanlığı icat ederek dünyayı aptallaştırıyorlar!’ başlıklı yazısında, ‘İran’ı her platformda sonuna kadar destekledi Türkiye ama İranlılar da bize karşı Batılılarla gizli ittifak yaptılar ve her fırsatta arkadan vurdular bizi, bütün dünyayı aptal yerine koyuyorlar’ ifadelerine yer verdi.

Gündem 07.01.2020, 13:52
Yusuf Kaplan'dan çarpıcı iddia! 'Her fırsatta arkamızdan vurdular'

‘Amerikalılar, İsrailliler, İran’ı mazlum duruma düşürerek, İran’ın önünü açıyorlar!’ diyen yazar Yusuf Kaplan, ABD İle İran gerilimine ilişkin yazı kaleme aldı.

İşte o yazı,

Sünnîlerin de Şiîlerin de sakin kafayla durup düşünmeleri, nasıl büyük bir tezgâhın içine çekildikleri konusunda kafa patlatmaları gereken cinayetler bunlar, diyorum ama duvara konuştuğumu biliyorum. İranlılara güvenilmez çünkü. İran’ı her platformda sonuna kadar destekledi Türkiye ama İranlılar da bize karşı Batılılarla gizli ittifak yaptılar ve her fırsatta arkadan vurdular bizi!

Yine de sağduyu çağrısı yapıyorum.

Çünkü Türkiye sağduyulu hareket ediyor en azından.

Türkiye’nin sağduyulu hareket etmesi, atılımların İran provokasyonlarına gelmemesi, çıldırtıyor Batılıları da, İran’ı da!

“HAYDUT DEVLET” ABD!

Öncelikle şunu özenle vurgulamamız gerekiyor: ABD, tam anlamıyla haydut devlet olduğunu, terör devleti olduğunu bir kez daha ispat etmiştir!

Dünya, özellikle de mazlum İslâm dünyası, Amerikan haydudundan kurutulmadığı sürece günyüzü göremeyecek. Bunu bilelim.

Evet, Amerika’nın ne işi var Irak’ta, Suriye’de, Afganistan’da, Latin Amerika ülkelerinde?

Bir de sömürüsüne, haydutluğuna, emperyalizmine “demokrasi götüreceğiz” kılıfı uydurmuyor mu, insanın çıldırası geliyor!

Senin demokrasin de, özgürlüklerin de başına çalınsın!

Bütün dünyayı aptal yerine koyuyorlar!

Evet, bütün dünyayı aptal yerine koyuyorlar!

Sadece Amerikalılar değil, İranlılar da, İsrailliler de!

Çok büyük bir oyun tezgâhlıyorlar hep birlikte!

Amerikalıların İranlı generalleri öldürmeleri hem İran provokasyonudur hem de hedef saptırmaya dönüktür!

Amerikalıların “Halep Kasabı” Kasım Süleymani’yi, binlerce masum Suriyelinin katili el-Mühendis’i öldürmeleri, iddia edildiği gibi “İran’la Amerika arasındaki ilişkilerin kontrolden çıkması anlamına geliyor, Amerika, İran’ı cezalandırıyor” şeklinde yorumlanamaz!

Neden öyle yorumlansın ki!

Amerika, bölgede, İran’dan daha kullanışlı bir gizli müttefik bulabilir mi?

Düşünsenize: Bütün Arabistan yarımadasını işgal ediyor İran! Irak’tan Suriye’ye kadar!

Amerikalılar, İngilizler, İsrailliler değil, İran işgal ediyor, kana buluyor!

Bir taşla birkaç kuş vuruyorlar!

Dolayıyla bir taşla birkaç kuş birden vurmuş oluyor emperyalistler!

Her şeyden önce, kendileri yorulmadan, Müslümanları birbirine düşürmüş ve hatta kırdırmış oluyorlar! Böylelikle asıl hedef sapmış oluyor!

Batılı emperyalistler temize çıkmış oluyor!

Bu nedenledir ki, hepimizi, bütün dünyayı aptal yerine koyarak, “Ortadoğu bataklık! İslâm dünyası birbirini yiyor!” diyorlar ve sonra da “kurtarmaya” geliyorlar!

Çok aşağılık bir tezgâh bu!

Ve Müslümanlar, Müslüman toplumların okur-yazarları, bu zokayı yutuyor; özellikle de seküler aydınları, başlıyorlar Amerikan ağzıyla konuşmaya: “Ortadoğu bataklık! İslâm dünyası birbirini yiyor!” diyerek...

TÜRKİYE'NİN STRATEJİSİ VE TÜRKİYE'DEKİ İRAN LOBİSİ

Ben burada körkütük İran düşmanlığı yapmıyorum. Yaşanan vakıayı anlatmaya, bunun için de oynanan tezgâhı deşifre etmeye çalışıyorum.

Amerikalılar, İsrailliler, İran’ı mazlum duruma düşürerek, İran’ın önünü açıyorlar!

Dünkü yazımda da dikkat çektiğim gibi, bin yıl önce yaşananların tekrarlanmasıdır bu: Biz Haçlılarla, Moğollarla ölüm kalım savaşı verirken, Şia’nın, İslâm dünyasına saldırmaya kalkışması, Selahaddin Eyyubî tarafından ta Tunus’a kadar kovalanması, bu açıdan çok düşündürücüdür!

İran’la ilişkilerimizi güçlendirmek zorundayız. İlişkileri bozmamalıyız; eğer bozulacak olursa, en azından bozan taraf biz olmamalı, İran’ı Batılıların kucağına itmemeliyiz! İşte o zaman emperyalistlerin oyununa gelmiş oluruz: Türkiye ile İran’ın boğuşturulmasıdır bu! Asıl büyük felâket budur Allah korusun!

Türkiye, şimdiye kadar dikkatli, stratejik bir ilişki kurdu İran’la. Bütün oyunlarını püskürttü böylece emperyalistlerin!

Özetle...

Öncelikli olarak, İran, Batılılar tarafından mazlum duruma düşürülerek, sürekli olarak önü açılıyor İran’ın.

İkinci olarak, İran’la ilişkilerimizi bozmayacağız ve emperyalistlerin oyunlarını başlarına yıkmış olacağız böylelikle.

Üçüncü olarak, Türkiye’de devlette de, muhalefet partilerinde de güçlü bir İrancı lobi var! Çok iyi kamufle oluyorlar ve tam bir paralel devlet gibi örgütlenmiş durumdalar!

Bunu da hatırlatmış ve ilgilileri uyarmış olayım buradan...

Vesselâm.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?