banner29

Yusuf Kaplan: 'Sosyal kaos ile birbirine düşürmeye çalışıyorlar'

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan, son dönemde başörtülü ve cübbeli insanlara yönelik artan saldırılarla ilgili önemli ifadeler kullandı. Kaplan, "Bu ülkeyi askerî darbelerle dize getiremeyenler, sosyal kaos çıkararak, zihinlerimizi işgal ederek birbirine düşürmeye ve diz çöktürmeye çalışıyorlar!" dedi.

Gündem 17.11.2019, 11:36 17.11.2019, 12:17
Yusuf Kaplan: 'Sosyal kaos ile birbirine düşürmeye çalışıyorlar'

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan, bugünkü köşesinde son günlerde meydana gelen olaylarla ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.  

Mustafa Kemal posteri önünde çocuklara secde ettirilmesi, başörtülü ve sarıklı-cüppeli insanlara yapılan saldırı ve tacizler ile art arda yaşanan siyanür intiharlarını konu alan Kaplan, olayların organize olduğunu belirterek sosyal bir kaosun çıkarılmak istendiğini yazdı.

"BOLİVYA VE UKRAYNA TÜRÜ DARBELER"

Sosyal kaos ortamıyla birlikte ülkenin yönetilemez hâle getirmeye çalışıldığını vurgulayan Yusuf Kaplan, şunları yazdı:

"Atatürk posteri önünde yapılan koreografik (!) tapınma biçimlerinin de, başörtülülere, sarıklı-cüppeli insanlara yapılan saldırı ve tacizlerin de, art arda yaşanan siyanür intiharlarının da organize olduğunu, sosyal kaos çıkararak, hem ülkeyi yönetilemez hâle getirmeyi hem de Bolivya, Ukrayna türü darbeler için sosyal kalkışmalara kışkırtmayı amaçladığını düşünüyorum."

"ASKERİ DARBELERLE DİZE GETİREMEYENLER"

Bütün kesimlerin sinir uçlarının kaşındığının altını çizen Kaplan "Bu ülkeyi askerî darbelerle dize getiremeyenler, sosyal kaos çıkararak, zihinlerimizi işgal ederek birbirine düşürmeye ve diz çöktürmeye çalışıyorlar! Gelinen noktada, ülkede, bütün kesimlerinin sinir uçları kaşınıyor, insanlar, patlamaya hazır bombalar hâline getirilmeye çalışılıyor!" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?