banner5

banner29

Zengin semtlerde marketler talan edildi! Koronavirüs haberini duyan 'makarna'ya koştu!

Türkiye'de ilk Koronavirüs vakasının tespit edilmesinin ardından özellikle İstanbul'un lüks semtlerindeki marketler adeta talan edildi, marketlerdeki raflar boşaldı. Orta halli insanların yaşadığı semtlerde ise hayat normal akışıyla devam ediyor.

Gündem 11.03.2020, 23:25 12.03.2020, 19:26
Zengin semtlerde marketler talan edildi! Koronavirüs haberini duyan 'makarna'ya koştu!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün gece yaptığı açıklama ile Türkiye'de ilk Koronavirüs vakasını tespit edildiğini, hastanın ve temasta bulunduğu kişilerin karantina altına alındığını duyurdu.

Yapılan açıklamanın ardından ise özellikle lüks semtlerdeki marketler bu sabah itibarı ile vatandaşların akınına uğradı. İstanbul'da Kadıköy, Levent gibi lüks semtlerdeki marketlerin rafları boşaldı.

Muhafazakar kesimin daha ağırlıklı olarak yaşadığı Fatih-Üsküdar-Ümraniye gibi semtlerde ise rutin günlük durumun devam ettiği gözlendi.

Sosyal medyada bir çok vatandaş iki ayrı kesimin yaşadığı bölgelerdeki marketlere dair görselleri paylaştı.

Paylaşımlar ''Laik kesimin Koronavirüs korkusu tavan yaptı'' yorumlarına neden oldu.

Yorumlar (11)
Metin Karaca 13 ay önce
15 Temmuzda Bağdat Caddesinde alkış tutanlar darbeden nemalanırken şimdi de corono virüsle ölüm korkusuna kapılmışlar. Lüks semtlerde yaşamak demek korkmak demekmiş...
Süleyman ÖZIŞIK 13 ay önce
Korona Virüs Türkiye'de sadece AK Parti ve MHP'lilere bulaşacak düşüncesiyle hareket eden ve virüsün gelmesi için delice çaba harcayan bir asalak kesimimiz var. Mikroba mikrop bulaşmaz diye düşünüyorlar herhal. Beyinlerine bulaşan bıngıldak virüsünden bihaber yaşıyorlar işte
İhsan Şenocak 13 ay önce
Virüsün Çine zararı Türkiyenin SURİYELİLER için yaptığı harcamadan çok fazla.Allah Rasulü(sav)"Sadaka Allahın gazabını söndürür."(Tirmizî)belayı defeder,buyurdu.Belki de Rabbimiz muhacire yapılan yardım vesilesiyle şimdiye kadar TÜRKİYEYİ korudu.HER ŞEYİN EN DOĞRUSUNU O(cc)BİLİR.
Ertuğrul Tulpar 13 ay önce
Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca #Corona virüsün 1 vatandaşımızda görüldüğünü açıkladı.. Haftalardır “Korona Türkiye’de” diye yatıp kalkanlar kına yakabilir.. Ama.. Bugüne kadar eşi benzeri görülmemiş bir şekilde virüse karşı mücadele eden devletimize teşekkür ederiz..
Erem Şentürk 13 ay önce
Fiyat arttıran market görürseniz şikayet edin. Anında ceza geliyor. 3 lira haram para peşinde koşan tamahkarlara 104.000 TL ceza kesiliyor. Gözünün yaşına bakmayın cep telefonuyla fotoğraf çekip şikayet edin.
100 binlik akbaba olsunlar.
Şamil Tayyar 13 ay önce
Türkiye, Çin’den 106 ülkeye yayılan coronavirüsle mücadelede iyi bir sınav verdi.

Ne varki..

Her ölüm haberi karşısında ‘neden bizde yok’ diye hayıflananlar türedi.

Sonunda muratlarına erdiler! İlk vaka tespit edildi.

Geçmiş olsun Türkiyem.
Erem Şentürk 13 ay önce
1 saat sonra Fatih’te markete gideceğim. Eğer aynı İzmir ya da Kadıköy gibi saldırılmış raflar görürsem mahalleden taşınmayı bile düşünecek kader hayal kırıklığına uğrarım.
15 Temmuz ATM nöbetçilerinin gazına gelmeyin, yakışmıyor bu hareketler bize. Çok gereksiz.
Hikmet Genc 13 ay önce
Ulan makarnacı bizdik.., Bizden fazla makarnacı oldular...
Hay bin Korona!..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?