banner29

Zulüm altındaki Uygur Türkleri soruyor! Kardeşlerimiz nerede?

Doğu Türkistan Milli Meclis Başkanı Seyit Tümtürk, Çin Devleti’nin Uygur Türklerine yönelik işkencelerini anlattı. Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (SAV)’ın, “Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır” Hadis-i Şerif’ini hatırlatan Tümtürk, “Zalim Çin, Müslümanların namusunu kirletiyor. Bize sahip çıkacak kardeşlerimiz nerede?” diye sordu.

Gündem 20.12.2019, 11:00
Zulüm altındaki Uygur Türkleri soruyor! Kardeşlerimiz nerede?

Çin’in Uygur Türkleri üzerinde asimile politikası yürüttüğüne dikkat çeken Tümtürk, “Anne karnındaki yedi sekiz aylık bebekler zorla kürtaj ediliyor. Geride kalan son 35 yıl içinde 15 milyon Müslüman Türk evladının dünyaya gelmesi engellendi. Bu adı konmamış bir soykırımdır” dedi.

"HİÇBİR GARANTİMİZ KALMADI"

“Bugün Doğu Türkistan’da hiçbir garantimiz kalmadı” ifadesini kullanan Tümtürk, “Birleşmiş Milletler raporuna göre Çin en az 1 milyondan fazla Uygur Türkünü kamplarda ve cezaevlerinde tutuyor. Uydudan yok denilen kamplarla cezaevlerinin görüntüleri de tespit edildi. Bu rapora rağmen bizim tahminimize göre ise en az 5 milyon Müslüman Uygur Türkü bugün kampta veya cezaevinde. 5 milyona yakın kardeşimiz cezaevinde iken onların hanımlarının iffetleri de tehdit altında” diye konuştu.

"KARDEŞ AİLE PROJESİ İLE NAMUSUMUZA GÖZ DİKTİLER"

Çin Devleti’nin dünya kamuoyuna adını ‘Kardeş Aile Projesi’ diye duyurduğu çalışmasını da anlatan Tümtürk, şöyle konuştu:“Bir milyonu aşkın erkek Çinliyi, cezaevinde ya da kamplarda olan ailelerin evine yerleştirdiler. Böyle bir uygulama insanlık tarihinin neresinde var? O evdeki kadın namusunu korumak isteyerek bu uygulamaya itiraz ettiğinde bölücü terörist ve vatan haini damgası yiyor. Komünist partiye sadık birer köle haline getiriliyor. On sene sonra bizi kendi evlatlarımız eli ile vurmayı planlıyorlar.”

"İÇİMİZDEKİ ŞEYTAN KİM?

İslam aleminin sessizliğine dikkat çeken Seyit Tümtürk, “Doğu Türkistanlılar Müslümandır. Biz de Ümmet’in bir parçasıyız. İslam alemi nerede? Müslümanlar nerede? Doğu Türkistanlılar Türk’tür. Türk isminin ilk defa zikredildiği coğrafyadır. Türkler nerede? Elbette bu zulüm bitecek. Bu zulüm bittiğinde düşmanımızın yaptığı değil, dostlarımızın sessizliği hafızalarımızda kalacak. Peygamber Efendimiz (SAV), ‘Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır’ buyuruyor. Peki bizim içimizdeki şeytan kim?” dedi.

(AKİT)

Yorumlar (1)
tugo 1 yıl önce
..bu dünyada degiliz herhalde...
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?