Güney Koreli papaz tecavüzden 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Güney Kore'nin başkenti Seul'deki Mamin Merkez Kilisesinin papazı Lee Jae-rock, 8 kadın müridine tecavüz etme suçundan 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Dünya 22.11.2018 - 20:38 22.11.2018 - 20:38 Bülent Deniz

Seul Merkez Bölge Mahkemesi, tecavüze uğrayan 8 kadının şikayeti üzerine tutukladığı Güney Koreli 75 yaşındaki papaz Lee Jae-rock'u 15 yıl hapis cezasına çarptırdı. 

Yargıç Chung Moon-sun, Seul Merkez Bölge Mahkemesinde okuduğu iddianamede, "Sanık, vaazlarında kendisini kutsal ruh olarak tanıttı" ifadelerini kullandı.

Mahkeme, kadınlara uzun süre onlarca kez taciz ve tecavüz ettiğine karar vererek, Papaz Lee’yi 15 yıl hapis cezasına mahkum etti.

Lee’nin savunma avukatı, kurallarını ihlal ettikleri için kiliseden atıldıklarından dolayı papazdan intikam almak adına kadınların müvekkiline iftira attığını savundu.

"O kraldan daha öte bir şeydi. O tanrıydı"

Bu yıl başında Lee Jae-rock’un 3 takipçisinin, papazın evine çağırarak kendilerini cinsel ilişkiye girmeye zorladığı konusunda şikayette bulunduğu ifade edilmişti. Şikayetçilerden biri, "Onu geri çeviremedim" şeklinde Güney Kore medyasına konuşmuştu. Kilisenin üyesi olduğunu söyleyen başka bir kadın ise, "O kraldan daha öte bir şeydi. O tanrıydı" ifadelerini kullanmıştı.

8 kadının şikayeti ile Papaz Lee Jae-rock geçen mayıs ayında tutuklanmıştı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@