banner5

10.07.2020, 11:06

Ha Ali Babacan.. Ha Abdullah Gül!

Kılıçdaroğlu siyaseten çok korkak ve ürkek bir siyasetçidir.

Kemalistlerden korkusuna Parti programında 6 ok değişikliğini erteleyen ve hazır olan parti yeni programını sümen altı edip "rapor daha hazırlanmadı" diyebilecek kadar da tırsaklar.

Şimdi de parti tabanının tepkisinden korkan Kılıçdaroğlu yakın zamanda Ankara’da bir evde görüştüğü Abdullah Gül ile Cumhurbaşkanı ortak adaylarının Ali Babacan olduğunu kararlaştırdı.

Ha Ali Veli ha “Veli Ali” … Seçmenle dalga geçer gibi! Onlara parti kurduran güç seni YCHP’nin başına getiren efendilerindir sayın Kılıçdaroğlu !!!

Kılıçdaroğlu ve partisi, geçmişte seçmen tokadını tadan Ecevit’in ve Baykal’ın yaşadığı baraj altı sorununu yaşayacak gibi duruyor.

Sosyal medyaya yerleştirdiği bilinçsiz bir partili trol ekibi ile; “Gerçek Kemalistleri”; ya Perinçekçi! Yada “AKP trolü” olarak yaftalayan Kılıçdaroğlucu sosyal medya çetesi aslında bu tepkilerin ve ayak seslerinin Gerçek Kemalistlerden geldiğinin farkında ve inim inim korkmakta. Ancak korkunun ecele de faydası yok…

YCHP’nin sorunu “Kılıçdaroğlu” gitsin yerine “bir başkası” gelsin sorunundan çok öte yapısal bir sorun.

Bu yapısal sorun; “Kemalizm” İle “Sosyaldemokrasi” arasındaki zıtlıklardan kaynaklanıyor. Bu iki yapı birbirine indirgenemez ve eşitlenemez, sentezi de yapılamaz.

Kılıçdaroğlu’ndan sonra partinin başına kimin geçeceği bile şu anda belirlenmiş durumda.

Emir eri Kılıçdaroğlu, şimdiden Tarihe Atatürk-cülük karşıtı bir “karşı devrimci” olarak geçmiştir.

Başta samimi ve bilinçli alevi kesim olmak üzere tüm vatansever millici seçmen, ilk yapılacak Genel seçimlerde YCHP içindeki bu “sosyaldemokrat” sapkın yapılanma ve ittihatçı kadrolaşmasına karşı gereken cevabı Fetöcülerin ve etnik milliyetçilerin de !! anlayacağı bir dilden toptan verecektir.

Seçmen terledi Yemez..

Darısı diğer partilerin başına…

Yorumlar (1)
Selim 7 ay önce
Dogrudur
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?