Haberimiz ses getirdi! Vatandaş tepkili!

Tarihi camideki insan suretine vatandaş da tepki gösterdi! İstanbul'un en çok ziyaret edilen camilerinin başında gelen bir camimizin mihrabına gizlenen insan sureti, geçtiğimiz günlerde Milli Diriliş Programında Şevki Yılmaz tarafından gündeme getirilmiş ve söz konusu suretin kaldırılması istenmişti. Bu açıklamaların ardından vatandaşlardan büyük tepki geldi. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar özellikle o caminin hangi cami olduğunu sormalarının yanısıra bu skandal için yetkililerin harekete g

Dosya 08.02.2020 - 12:38 08.02.2020 - 12:38 Bülent Deniz

Habervakti.com Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz'ın dikkat çeken açıklamalarda bulunduğu Akit TV'nin en çok izlenen programı Milli Diriliş'te İstanbul'daki tarihi bir caminin mihrabında yer alan suret gündeme getirilmişti. Gündeme getirilen olayın ardından vatandaştan da konuyla ilgili çok sayıda tepki geldi ve suretin kaldırılması talep edildi.

NE OLMUŞTU?

Milli Diriliş'te konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Yılmaz, ''İstanbul’un Maneviyat Merkezindeki Tarihi Camimizin Restore çalışmaları sırasında İmamın namaz kıldırdığı Mihrabın üstünde taç giymiş Papaz sületini görünce şoke olduk! Taç giymiş bir papaz silüeti gibi duruyor. Vakıfların bunu düzeltmesi gerekiyor. Eski şekline döndürmeleri uygundur. Bunu artık kim, ne zaman yaptıysa, bilerek mi yapmıştır?'' ifadelerini kullanmıştı. Program yapımcısı Bülent Deniz de ''Diyanet İşleri kilisevari oturma düzenlerine müdahale etmişti! Sandalyeler Camilerimizden kaldırılmıştı! Camilerimizde ikonik hiç birşey olamaz'' açıklamasında bulunmuştu.

VATANDAŞ TEPKİLİ VE ÇÖZÜM BEKLİYOR

Milli Diriliş'te olayın gündeme getirilmesinin ardından haber merkezimize telefonla ve mail yoluyla ulaşanlar tepkilerini dile getirdi. ''Gerçekten böyle bir suret konusuysa yetkililerin bunu bir an önce kaldırması icab eder'', ''Bu suret ne zaman ve kimler tarafından oraya yerleştirildi açıklanmalı'' gibi ifadelerle olaya tepkisini gösteren vatandaşlar yetkilileri de bir an önce göreve çağırdı.

Yorumlar
Kays Said'den skandal savunma: Bu bir darbe değil
Biden hakkında çarpıcı iddia! Kamala Harris hazırlıklara başladı, Biden görevden alınabilir...
İmamoğlu'ndan sağlık çalışanlarına kötü haber! Ücretsiz ulaşıma veto...
CHP'li Tanju Özcan'dan görülmemiş ırkçılık: Yabancılara suyu 10 katı fiyatına satacak!
Darbeyi gören 'Nevşin'in, ağzı kulaklarına vardı!
Bahçeli: Kıbrıs Türk’tür, Türk kalacaktır
Tunus'taki darbenin arkasından Fransa ve BAE çıktı
Memurların zam talebi belli oldu
HDP'den yeni ittifak çıkışı! Millet İttifakı'nı uyardı ama...
Tunus'ta darbe girişimi! Ordu parlamentoyu kuşattı...
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
Anket Tümü

Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ankete Katıl

Gelişmelerden Haberdar Olun

@