Camileri Kerhaneye Benzeten Ünlü'ye Esra Elönü'den Cevap!

Çocukları küçük yaşta camiler ile tanıştırmayı hedefleyen Mehmet Görmez'in 'Çocuk Dostu Camiler' projesini eleştiren Türkiye Gazetesi yazarı İlahiyatçı Osman Ünlü, TGRT Haber'de skandal açıklamalar yaptı.

Camileri Kerhaneye Benzeten Ünlü'ye Esra Elönü'den Cevap!
Camilerde çocukların oyun oynamasının "caiz olmadığını" savunan Osman Ünlü, çocukların oyun oynadığı camileri "kerhane"ye benzetti.

Bu skandal sözler büyük infial yaratırken,Ünlü'ye en sert yanıt Esra Elönü'den geldi.

İşte Esra Elönü'nün Haber 7'de yayımlanan "Kedi, kârhane yapamadığı yere mundar diyor!" başlıklı yazısı:

Çocukluğumuzda cehennemde neredeyse çakmak gazı olacağımızı söyleyen hocalar vardı. Vallahi yanacaksınız billahi yanacaksınız.  Tabi o zaman nerede şimdiki gibi yanmaz kefenler, çizilmez teflon tabutlar(!).

Camilerden kaybolmuş gençlerin, kapılardan dönmüş gençlerin vebali de bu kaldırım vaazcılarının boynuna olsun.

Gençlerin Kulağındaki küpeye homurdanırken ayetleri karıştırana hoca denmez zaten, cami müdürü, cemaatsavar.. diyebilirim. Gençler ve çocuklar.. Şimdi bu paragraf kısık ateşte pembeleşsin diğer paragrafa geçelim.

Dün Kanalın birinde bence hoca değil  “Ünlü” mamülün teki, sıçrattığı çamuru sıvazladı buyurdu.

"İnsanları camiye çekecekler. Camilere oyun alanları yapıldı. Cemaat orada namaz kılıyor, çocuklar burada oyun oynuyor. Caiz mi değil... Bunu söyleyince 'adamlar ne güzel etkinlik yapıyor' diyorlar. Senin etkinliğin batsın ya! Ne etkinliği bu. Yaptığın iş camiyi bozmak. Affedersin camiyi yarın kerhane haline getirmek."

Peki bu kaldırım ahkamcısı ne yapmaya çalışıyor? Çukurdan sesler korosuna dahil olan bu adam aslında mikrofonun kimde olmasından rahatsız? Yahu bu adamın beyin hücreleri direkt o beyinden istifa ederken, biz bu şarjı bitik üslubun sahibine hoca mı diyeceğiz? Sizin günlerdir derdiniz ne? Camiler oyun yeri olmuş caiz değilmiş, yahu senin sirk yeri olmuş zihniyetine maruz kalmak caiz mi ?

Biz sırtında torunları Hasan ile Hüseyin’le secdeye giden, kalbi çocuk yüzlü peygamberin ümmetiyiz! Sen o kafayla camiye girme yeter , çocuklara da şükür secdesi açılsın.

Biz secdeye sırtında Hasan ile Hüseyin’le giden peygamberin ümmetiyiz. Biz 5 yaşındaki Zeyd’in kuşu Nugayr ölünce ona taziyeye giden, merhamet sağanağı peygamberin ümmetiyiz.

Senin üslubun, cami ve kerhane’yi aynı cümle içinde kullanabiliyorsa, benim kalemim de şerefle seni aynı cümle içinde kullanamıyor . Yıllardır o köhnemiş, o aşağılayan ve rencide eden, rafta böcek basmış beyinlerinizdekini barkod yenileyip din diye sattınız? Nice gençler kaybedildi sizin bu kıl,tüy, küpe radarı kafalarınız yüzünden. Sıra çocuklara geldi. Ve o iğrenç, kanal atığı tanımlamayı cami kapısından içeri sokacak kadar alçaldınız. Peki mesele çocuklar mı?

Asla değil, sizin hazımsızlığınız sahurdan kalma değil milattan kalma!  Din tekeli sizde olsun hatta bayilik size verilsin siz din işletin. Sizin derdiniz üzüm yemek değil, asmayı indirmek, bağcıya hırlamak.

Biri size tetikçiliğin, oruç bozacağını anlatsın. Bozuk kalple oruç tutulmayacağını anlatsın. Oruç oltaya değil kalbe gelendir.

Sizin kafa bunu anlayabilseydi, camilerden çocukları değil kaldırım ahkamcılarını uzak tutardı.

 
Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2017, 16:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
İlker Kıyak
İlker Kıyak - 5 ay Önce

Türkiyede değil Dünyada ki en iyi ehli sünnet alımı Osman Ünlü Hocamız ne söylerse hepsini Muhterem Din Kitaplaramıza uygun bir şekilde söyler. Söylediği söz ve yazıların tamamına inanıyoruz. Camiler çocuk parkı değildir. Aklınızı ve düşüncelerinizi tartarak konusun .

SIRADAKİ HABER

banner5