banner30

banner29

Darbeci Yarbay TÜRKSAT'ı Ele Geçirmek İçin Katliam Emri Vermiş !

FETÖ'nün 15 Temmuz'da TÜRKSAT'ı ele geçirmek için görevlendirildiği iddia edilen Yarbay Murat Dinlencener, 'Tugay Komutanı Murat Aygün, 'Geç kaldınız acele edin, polis bariyer kurabilir. Yolunuzu kesen olursa polis, sivil kim çıkarsa gerekirse ateş edin' şeklinde emir verdi' dedi.

Yerel Haberler 01.03.2017, 19:32 01.03.2017, 19:32
Darbeci Yarbay TÜRKSAT'ı Ele Geçirmek İçin Katliam Emri Vermiş !
Ankara'nın Polatlı ilçesindeki 58. Topçu Tugayı ile Topçu ve Füze Okul Komutanlığı'nda görevli 330 sanık hakkında açılan dava sanık savunmalarıyla devam etti.

Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü duruşma salonunda görülen duruşmaya, sanıklar, sanık yakınları, müştekiler ve tarafların avukatları katıldı.

AKAR VE GÜLER DE MÜŞTEKİ

Dava dosyasında, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler de müştekiler arasında yer alıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatları ile Başbakanlık ve TBMM avukatları da duruşmada hazır bulundu.

Yarbay Murat Dinlencener, 58. Topçu Tugay Komutanlığı'nda Personel Şube Müdürü olarak görev yaptığını belirterek, "Darbe girişimi gecesi tugayda yapılan hareket toplantısında Tugay Komutanımız Murat Aygün, bir terör tehdidi olduğunu ve TÜRKSAT'a kontrolü sağlamak için görevlendirildiğimi tebliğ etti. İddianamede darbe girişiminin 11 Temmuz'da planlandığı söyleniyor. Ben görevlendirildiğimi öğrendikten sonra telefonumdan TÜRKSAT'ın yerine baktım. Daha önce haberim olmuş olsaydı, bu şekilde konumuna bakmazdım" dedi.

BİZİ ZORLA GÖTÜRÜYORLAR BU MESAJI SİLMEYİN

Aygün'ün 15 Temmuz gecesi 22.43'te eski Genelkurmay Başkanlığı Personel Plan Yönetim Daire Başkanı Tuğgeneral Mehmet Partigöç ile telefonla görüştüğünü ileri süren Dinlencener, "Tuğgeneral Aygün, kavşakların ve stratejik öneme sahip bazı kurumların güvenliğinin alınacağını söyleyerek, beni TÜRKSAT'ta görevlendirdi. Gelişmelerden haberim yokken Aygün, alt rütbedekilerle farklı konuşmalar yapmış. Bir astsubayım akrabalarına 'Bizi zorla götürüyorlar, bu mesajı silmeyin' şeklinde bir mesaj atmış." ifadelerini kullandı.

Aldığı emir üzerine TÜRKSAT'ın kontrolünü sağlamak için, 34 personelin bulunduğu 3 zırhlı araçla birlikten ayrıldıklarını anlatan Dinlencener, şunları kaydetti:

"Seyir halindeyken, bazı şeylerin ters gittiğini fark ederek, konvoyu durdurdum. Ne olduğunu anlamaya çalışırken, Tugay Komutanı Aygün beni arayarak, 'Geç kaldınız acele edin, polis bariyer kurabilir. Yolunuzu kesen olursa polis, sivil kim çıkarsa gerekirse ateş edin' şeklinde emir verdi. Bunun üzerine konvoyu çevirerek bu emre itaat etmedim. Personel ile kışlaya dönmektense yolda beklemeyi tercih ettim. Çünkü o esnada öğrendiğime göre bu kişilerin çıkışta bazı personele verdiği emirler akıl ve izan dışıdır. Bunlar hayatları boyunca hülle, takiye ve sızmayla uğraştıkları için aynı şekilde hareket etmekte çekinmemişlerdir."

Terör örgütü FETÖ'nün kendisinden olmayan herkesi horladığının bilindiğini aktaran Dinlencener, savunmasına şöyle devam etti:

KENDİ ADAMLARINI ŞERİT ROZETİNE BOĞDULAR

"Bu örgüt kendi üyelerini daha üst rütbelere gelebilmesi için bunları şerit rozete boğmuştur. Ben Özel Kuvvetler Komutanlığında 10 yıl tim komutanlığı, üç buçuk yıl da yurt dışı görevinin yanı sıra değişik sorumluluklar alarak 30 yıllık meslek süresince sadece bir tane şerit rozet alabildim. Ama ağırlıklı olarak karargahlarda görev ayan Murat Aygün'ün 11 şerit rozeti var. Sormak lazım Aygün hangi meydan muharebesini kazandı da bu kadar şerit rozete boğuldu? Bunlara bu şekilde yol açanların bulunmasını istiyorum."

EVET FETÖ'CÜYÜM

FETÖ mensubu olduğunu savcılık ifadesinde kabul eden Aygün’ün “Darbe günü ben, Korgeneral Metin İyidil ve Topçu ve Füze Okulu Komutanı Tümgeneral Osman Ünlü öğle yemeği yedik. Daha sonra Metin İyidil tarafından şahsıma gece 02.00- 03.00 sularında hükümete yönelik askeri darbe girişiminin başlayacağı emri geldi, bunun da benim abiler olarak bildiğim kişiler tarafından verildiği şahsıma bildirildi” demişti.

STAR
Yorumlar (1)
MEHMET. ADSIZ...D.BAKIR 2 yıl önce
BU AZMİNİZ,BU MÜCADELENİZ İÇİN ALLAH RAZI OLSUN SİZDEN,FAKAT HERHALDE,KİMSE BU ANLATIKLARINIZI KAALE ALMIYOR...SELAM VE SAYGILARIMLA...
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?