Diyanet O Mektubu Her Yere Yolladı!

İşte hurafeciler tarafından gündeme kasıtlı olarak getirilen ve Diyanet İşleri Başkanlığını yıpratmaya çalışan mektubun hikayesi..

Diyanet O Mektubu Her Yere Yolladı!
TGRT'ciler, yaklaşık bir ay önce kutlu doğum haftasını FETÖ liderinin doğum günü ile ilişkilendirerek Diyanet İşleri Başkanlığını yıpratmaya çalışmışlardı. Yaklaşık iki hafta süren tartışmalar sonunda Numan Kurtulmuş'un kutlu doğum haftasının Mevlid kandili haftasında kutlanacağını açıklaması üzerine tartışmalar bir nebze dinmişti. 

Geçen hafta yapılan Din İşleri Yüksek Kurulu şurasında bu haftanın adının"Siret haftası" olarak değiştirilip aynen devam ettirilmesi kararının alınması üzerine önce Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Özafşar görevden alındı. Bugün de TGRT ve Türkiye gazetesi Mehmet Görmez tarafından FETÖ liderine bir mektup yazıldığı iddiasını gündeme taşıdı. 

Mektup diye takdim edilen yazı aslında yeni ortaya çıkmış değil; 15 Temmuz sonrasında da haberi yapılmıştı. Ama  Numan Kurtulmuş'la Mehmet Görmez'in arasının açıldığı bu ortamda acaba işe yarar mı diye bir kez daha gündeme taşındı.

Peki, nedir bu mektubun hikayesi? Mektup diye lanse edilen yazı aslında bir mektup değil. Hadislerle İslam kitabının neşredildiği sırada Fethullah Gülen'e gönderildiği söylenen hediye kitabın ilk sayfasında yer alan bir takdim yazısından ibaret. Gönderildiği söylenen diyorum; çünkü yazıda Gülen'e hitaben yazıldığına dair herhangi bir karine mevcut değil. Ama ona yazılmış olsa bile muhtemelen aynı tarihlerde başka önemli şahıslara hediye olarak gönderilen kitapların başında da benzer yazılar mevcuttur.

Ayrıca yazının yazıldığı tarih 25.04.2013. Yani ortada bırakın 17-25 Aralık darbe girişimini, ne Gezi parkı eylemleri ne de dersane tartışmaları mevcut. Çünkü Gezi Parkı eylemleri bu yazıdan yaklaşık iki ay sonra Haziran ayında; dersane tartışmaları ise Kasım ayında olmuş. Yani 2013 Nisan'ında kapalı kapılar ardında neler oldu, neler konuşuldu bilemeyiz ama hükümet ile FETÖ arasında henüz ayyuka çıkmış bir anlaşmazlıktan eser yok. Böyle bir tarihte Diyanet İşleri Başkanlığının Gülen'e kitap hediye etmesinde ve Görmez'in şahsı adına değil ama Diyanet İşleri Başkanı vasfıyla  kitabın başına bir takdim yazısı yazmasında eleştirilecek hiçbir taraf yok. 

Hasılı, "kurt puslu havayı sever" fehvasınca Görmez'i yıpratmak ve istifaya zorlamak için yapılan bu haberin en azından benim nazarımda hiçbir değeri yoktur.
DİNİ HABERLER
Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2017, 18:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5