Erdoğan'dan doları yere atan vatandaşa: Bana bak...

Memleketi Rize'de halka seslenen Başkan Erdoğan vatandaşın doları yere ataması üzerine ''Sahte mi hakiki mi?'' diye sordu. ABD'nin yaptırım kararlarını cevap veren Erdoğan ''ABD, stratejik ortağı olan Türkiye'yi bir tane papaza değişiyorsa kusura bakmasın.'' dedi.

Erdoğan'dan doları yere atan vatandaşa: Bana bak...
Ordu'dan sonra Rize'de vatandaşlara hitap eden Başkan Recep Tayyip Erdoğan, miting alanında vatandaşın dolar yakması üzerine ''Sahte değil hakiki mi?'' şeklinde sordu.

''SAHTE Mİ HAKİKİ Mİ?''

Başkan Erdoğan vatandaşın doları yere attığını görünce vatandaşa 'ne yapıyorsun?' şeklinde soru yöneltti. Vatandaşın 'doları yere atıyorum' cevabı üzerine Erdoğan, ' 'Türkiye'de baya dolar var'' dedi. Bunun ardından Erdoğan'dan ''Sahte mi hakiki mi?'' diyerek herkesi kahkahaya boğdu.

[video width="640" height="360" mp4="//www.habervakti.com/images/haberler/2018/08/1-2.mp4"][/video]

Başkan Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

"YANIMIZDA DURUN, GERİSİNE KARIŞMAYIN"

"24 Haziran'ın ardından yeni bir dönem başladı. Parlamanter sistem sona erdi, Başkanlık Sistemi ikame edildi. Bu kararı siz verdiniz. Şimdi bu yolda yürüyoruz. Yeni dönemin adımlarını farklı atacağız. Türkiye'mizi muassır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracağız. Bu yolda imanımız var, kararlılığımız var. Bizi kimse bu yolda durduramaz. Yeter ki siz yanımızda, arkamızda durun. Gerisine karışmayın."

''ABD MÜTTEFİKİNİ BİR PAPAZA DEĞİŞİYORSA KUSURA BAKMASIN''

Başkan Erdoğan, "ABD stratejik ortağı olan Türkiye'ye, 81 milyonluk Türkiye'ye sırtını dönüyorsa kusura bakmasın ve bu Türkiye'yi bir tane papaza değişiyorsa kusura bakmasın. Biz bu yolda emin adımlarla yürüyoruz." dedi.

"Türkiye'ye tehdit sökmez." diyen Erdoğan, "Biz hukuk devletiyiz. Hukuk devleti olarak da hukukun dışına asla çıkmayız." ifadesini kullandı.

"BİZE SİLAH VERMİYORLARDI, KENDİMİZ YAPTIK''

"Biz geldiğimizde savunma sanayiinde yüzde 25 üretiyorduk. Şimdi yüzde 65 üretiyoruz. Ne oldu bize silah vermiyordu ABD? Biz kendimiz yaptık. Stratejik ortak ya. Bizi ev sahibi yaptılar. Artık üreten bir Türkiye'var. Biz şimdi tüketmenin yanında üreten olma yolundayız. Hiç endişe etmeyin. Her alanda daha güzel şeyler olacak. Rize, Artvin havalimanını da yapıyoruz. Hem Rize, hem Artvin yararlanacak."
Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018, 19:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5