Erdoğan ve Trump'tan önemli görüşme!

Erdoğan ve Trump telefonda görüştü

Erdoğan ve Trump'tan önemli görüşme!
Başkan Erdoğan ile ABD Lideri Donald Trump bir telefon konuşması gerçekleştirdi. İkilinin görüşmede Suriye konusunu konuştukları öğrenildi. Görüşmede ayrıca iki ülke arasındaki adli konulara da değinildi.

Dünyanın gözü Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ABD Başkanı Donald Trump'ın Helsinki'de gerçekleştireceği kritik zirvedeyken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasında bugün kritik bir telefon görüşmesi gerçekleştirildi.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Sayın Donald Trump arasında bugün bir telefon görüşmesi gerçekleşmiştir.Görüşmede, Brüksel’deki NATO zirvesinde ele alınan konuların takibinin önemine değinen iki lider Suriye’deki gelişmeler hakkında fikir teatisinde bulunmuşlardır.

MÜNBİÇ'TE ORTAK YOL HARİTASI

Sayın Cumhurbaşkanımız, ABD Başkanı Sayın Trump ile Rusya Federasyonu Başkanı Sayın Vladimir Putin’in Helsinki’de yapacakları görüşmenin önemine işaretle, başarı dileklerini ifade etmişlerdir. Görüşmede, Münbiç konusundaki ortak yol haritasının uygulanmasının, Suriye meselesinin çözümü için işbirliğine önemli bir katkı sağlayacağı vurgulanmıştır.

ADLİ KONULARA DA DEĞİNİLDİ

Türkiye-ABD arasındaki adli konulara da değinilen telefon görüşmesinde, Erdoğan ve ABD Başkanı Trump, ikili işbirliğini her alanda daha da geliştirme kararlılıklarını teyit etmişlerdir."

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2018, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5