banner30

banner29

Ermeni Vakıflar Birliği Başkanı: Erdoğan yiğit adamdır!

Yerel Haberler 27.09.2018, 16:47 27.09.2018, 16:47
Ermeni Vakıflar Birliği Başkanı: Erdoğan yiğit adamdır!
Türkiye Ermeni Vakıfları Birliği Başkanı ve Surp Pırgiç Hastanesi Vakfı Başkanı Bedros Şirinoğlu, Türkiye’de azınlık haklarının Tayyip Erdoğan ile en üst düzeye çıktığını söyledi. Küçüklükten beri Müslümanlarla iç içe yaşadığını, hep dost olduğunu belirten Şirinoğlu, “Ancak tarihten beri Türkiye üzerinde oyunlar oynanıyor” dedi.

Şirinoğlu, röportajda Türk Yahudileri ile ilgili yorumlar da yaptı. Şirinoğlu’nun “Yahudiler devletini sever fakat çok prensipli insanlardır. Prensiplerinin dışına çıkmazlar. Burada yaşayan Yahudiler Türkiye’ye asla hıyanet etmezler ama İsrail’e de bağlıdırlar. Dünyanın patronu ABD’dir ama onun da patronu Musevilerdir. ‘One minute’ yaşandı değil mi mesela. Biraz da yaşananların arkasında o vardır. Sayın Erdoğan yiğit adamdır, garibanın yanında durur. Belki dünya buna çok alışık değil” ifadeleri sosyal medyada tartışma yarattı.

Bedros Şirinoğlu, daha sonra Yahudilerle ilgili kullandığı ifadelerin hem maksadını hem de anlamını aştığını belirterek Yahudilerden özür diledi. Şirinoğlu bu talihsiz ifadelerin yıllardır verimli bir şekilde çalışan iki toplumun bundan sonraki ilişki ve işbirliğimize yansımayacağına inandığını ifade etti.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?