Görmez'e İftira Atan Şimşirgil, FETÖ Okulunda Konferans Vermiş!

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'i hedef alan açıklamalarıyla tanınan Ahmet Şimşirgil'in 17-25 Aralık'tan sonra FETÖ'nün okulunda konferans verdiği ortaya çıktı.

Görmez'e İftira Atan Şimşirgil, FETÖ Okulunda Konferans Vermiş!
Kutlu doğum haftasıyla ilgili alınan kararla Mehmet Görmez'i hedef alarak istifaya çağıran Şimşirgil, 17-25 Aralık sonrası Bursa'da FETÖ'nün okulunda konferans verdiği öğrenildi.


İnsanlığın son adasının Osmanlı Devleti olduğunu ifade eden Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, üç yıldır devam eden bir diziyle halkın Osmanlı hakkındaki iyi düşüncelerinin yıkıldığını söyledi.


Bursa'da Özel Nilüfer Lisesi'nde konferans veren Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Osmanlı Devleti'nin edep üzerine kurulduğunu söyledi. İnsanlığın son adasının Osmanlı Devleti olduğunu ifade eden Şimşirgil, üç yıldır devam eden bir diziyle halkın Osmanlı hakkındaki iyi düşüncelerini yıktıklarını savundu. Osmanlı'daki edebin Osman Gazi'yle başladığını ifade eden Şimşirgil, "Osmanlı'nın dışında dünya da üzerine en fazla iftira atılan ve saldırılan ikinci bir devlet yoktur. Üç yıldır devam eden bir diziyle halkın Osmanlı hakkındaki iyi düşüncelerini yıktılar. Kanuni Sultan Süleyman, devrinin en büyük padişahı ve devlet adamıydı. Babası Yavuz Sultan Selim'den 6,5 milyon kilometre olarak aldığı devleti 14,8 milyon kilometreye çıkardı. Hürrem Sultan da dizi de gösterildiği gibi değildi. Kudüs'ten İstanbul'a kadar 20'den fazla kurduğu vakıf var. Müslüman ve hayırsever olduğunu, özellikle Kudüs'te kurdurduğu vakfiyesinde günde 400 kişiye yemek verildiğini herkes iyi biliyor. Vakfiyesinde hekimlere, içleri acılar içinde olsa da hastalara güler yüzle davranılması gerektiği ve hastaların bütün ihtiyaçlarının görülmesi emrini verdiğini biliyoruz. Öylesine değerli bir sultandı" dedi.


HİLAL HABER
Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2017, 22:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5