Hulusi Akar: Darbecilere Şiddetle Karşı Çıktım!

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, "İlk andan itibaren her şeyi göze alarak veya hiçbir kazancı-kaybı düşünmeden darbecilere şiddetle karşı çıktım." dedi.

Hulusi Akar: Darbecilere Şiddetle Karşı Çıktım!
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili, "Gerekli tedbirlerin tereddütsüz alınması ve icra edilmesi sağlanmıştır. Kanaatimce alınan bu tedbirlerden dolayıdır ki hainler paniğe kapılarak, yapmayı planladıkları işi öne almak suretiyle erkenden ifşa olmuşlar ve böylelikle darbe girişiminin akamete uğramasındaki önemli bir faktör gerçekleşmiştir." dedi.

Akar, "FETÖ/PDY'nin tarafımızdan fark edilmemesi söz konusu değildir. Tabii ki fark edilmiş hatta en üst seviyede risk olarak tanımlanmıştır." diye konuştu.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, "İlk andan itibaren her şeyi göze alarak veya hiçbir kazancı-kaybı düşünmeden darbecilere şiddetle karşı çıktım. Hatta emir subayımın, Genelkurmay makam odasında alnıma silah dayadığı anda dahi inandıklarımı ve karşı görüşlerimi tavizsiz olarak söyledim. Bu işe son vermelerini ve teslim olmalarını defaatle telkin ettim." dedi.

AA
Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2017, 19:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5