banner29

Irkçılık kurbanı olduğunu iddia eden beyazlar

Yerel Haberler 07.10.2018, 16:12 07.10.2018, 16:12
Irkçılık kurbanı olduğunu iddia eden beyazlar
La nouvelle tribüne gazetesinden FlorianGuénet'in haberine göre, Güney Afrika'da çevresel ırkçılık ve tekrarlayan ayrımcılık daha da kötüleşmeye başladı. Gerçekten de, Sasol firmasının bazı çalışanları, ülkenin kuzeydoğusundaki bir şehir olan Secunda'nın sokaklarında memnuniyetsizliklerini dile getirmeye karar verdiler. “ Irkçılığı durdur “ya da“Benim ten rengim ne istediğimi belirlemiyor “ pankartlarıyla, mesajlarını iletmek için iki bin kişi bir araya geldi.

Protestocuların çoğunluğu beyazdı. Gerçekten de, bu olayın başlangıcında, sendikaya özellikle siyah işçiler için ayrılmış olanfazla kontenjan için şirket yetkililerine görüşlerini yüksek sesle ifade etmeye karar verdiler.

Güney Afrika'daki yasalar, şirketlerin bu üzücü döneme ilişkin haksızlıklarının onarımını gerektiriyor.  Sonuç olarak, sermayenin ve işlerin payı, herkes tarafından kabul edilen bir tür kotaile belirlenmekte. Bu kota insanların renklerine göre ayrılmıştır.

Ancak Sasol, şirket sermayesinin% 25'inin renkli insanlar için ayrılacağına karar vererek daha da fazlasını yapmaya karar verdiklerini açıkladı. Şirket, bunun için provokeye gerek olmadığını düşünüyor. Bu katılım planının, çalışanların tazminatıyla bir ilgisinin olmadığını, aksine daha önce dezavantajlı olan insanların girişimci ruhunu güçlendirmeyi amaçladığını belirtti.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?