Kabil'de Elçilikler Bölgesinde Bombalı Saldırı

Afganistan'ın başkenti Kabil'de elçilikler ve Başkanlık Sarayı'nın olduğu bölgede büyük bir patlama meydana geldi. Patlamada 80 kişi yaşamını yitirdi, 350 yaralı var.

Kabil'de Elçilikler Bölgesinde Bombalı SaldırıAfganistan'ın başkenti Kabil'de yabancı elçilikler ve Başkanlık Sarayı'nın bulunduğu Vazir Akbar Han bölgesinde bombalı saldırı düzenlendi.

Bomba yüklü bir aracın neden olduğu patlamada 80 kişinin hayatını kaybettiği ve 350 yaralı olduğu ifade ediliyor. Afgan yetkililer ölü sayısının artmasından endişe ediyor.

Patlamanın Alman ve Fransız büyükelçiliklerine yakın bölgede meydana geldi.

Alman büyükelçilik binasının enkaza döndüğü saldırıda çalışanlar yaralandı, Afgan korumalar öldü. Fransa ve Hindistan büyükelçilik binalarının da hasar gördüğü bildiriliyor.

Afganistan İçişleri Bakanlığı, patlamanın bir su tankerine yerleştirilen bombayla gerçekleştirildiğini açıkladı. Bölgeye çıkan yolların kapatıldığı belirtildi.

Türkiye'nin Kabil'de bulunan büyükelçilik binası da patlamada zarar gördü. Dışişleri Bakanlığı, elçilik personelinden yara alan olmadığını duyurdu.

SALDIRIYI DAEŞ TERÖR ÖRGÜTÜ ÜSTLENDİ

Afganistan'ın başkenti Kabil'i kana bulayan terör saldırısını DAEŞ terör örgütü üstlendi.HABER 7
Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2017, 13:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5