banner29

Kadın Güvenlik Korucuları Babalarının İzinde..

Elazığ'da, emekliye ayrılan babaları gibi güvenlik korucusu olmayı tercih eden Hilal Biçer ve Sümeyra Karabulut, vatan toprakları için eli tetikte, gözü ufukta nöbet tutuyor.

Yerel Haberler 17.05.2017, 09:02 17.05.2017, 09:02
Kadın Güvenlik Korucuları Babalarının İzinde..

Elazığ'da 20 yaşındaki Hilal Biçer ve Sümeyra Karabulut, diğer güvenlik korucularıyla kırsalda görev yapıyor. Aldıkları zorlu eğitimin ardında babalarının yıllarca görev yaptığı dağları arşınlayan Biçer ve Karabulut, ekip arkadaşlarının da takdirini kazanıyor.Terörle mücadelede kritik noktalarda asker ve polisle omuz omuza mücadele veren Biçer ve Karabulut, görevlerini özveriyle sürdürüyor.Hilal Biçer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, babasının en büyük çocuğu olarak bu görevi omuzladığını söyleyerek, "Başlarda silahtan korkuyordum ama bu işe girdikten sonra farklı olduğunu gördüm. Bu üniformanın içerisine girmek çok farklı bir duygu. Vatanımı ve askerimi sevdiğim için bu işi seçtim." diye konuştu.


Güvenlik korucusu başvurusunun kabul edilmesi ile eğitime çağrıldığını ifade eden Biçer, şöyle devam etti:


"Eğitimlerde erkeklere oranla biraz zorlandık. Süründük, şınav çektik, araziye çıktık, atış yaptık. Bunların sonucunda güzel bir şey elde ettiğimizi düşünüyoruz. Erkek güvenlik korucusu arkadaşlarla intikale çıkıp, arazi araması yapıyoruz. Vatan nöbetinin erkeklere özgü olmadığını göstermek için buradayız."
"Çocuklarımın bu görevi yapmasını çok isterim"


Sümeyra Karabulut da babasının çocuklarından en azından birinin güvenlik korucusu olması arzusunu yerine getirmenin gururunu yaşıyor.Gördükleri eğitimlerde en başarılı oldukları kulvarın atış eğitimleri olduğuna dikkati çeken Karabulut, şunları kaydetti:


"Bu görev kadınlar için zor olabilir ama biz vatan aşkı gözüyle baktığımız için bize kutsal olarak görünüyor. Hiç korkmuyoruz. Bu görev bana babamdan kalan bir görev. Ben de ileride çocuklarımın bu görevi yapmasını çok isterim çünkü çok kutsal bir görev."


AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?