Müslümanlar İlk Teravih Heyecanını Yaşadı

İlk teravih heyecanını yaşayan Müslümanlar camilere akın etti. Secdeyle buluşan insan, Ramazan'ın rahmet ve bereket ortamında ilk teravih, ilk sahur ve ilk iftarı yaşayacak..

Müslümanlar İlk Teravih Heyecanını Yaşadı
Ayların Sultanı Ramazan, rahmet ve mağfiretiyle geldi. İlk teravih, ilk sahur ve ilk iftar heyecanına hazırlanan Müslümanlar Kur'an ayının bereketiyle tanıştı. Yurdun dört bir yanında teravih namazı için camiler doldu.

Kocaeli Manevi ve İktisadi Kalkınma Vakfı Aksa Mescidi'nde ilk teravih kılındı. Rize Eski Milletvekili Şevki Yılmaz hatimle kılınan teravih öncesi sohbette bulundu.Vakıf yönetimi tarafından yayınlanan Ramazan tebriğinde şu ifadelere yer verildi:

"Mübarek Ramazan-ı Şerif'in İslam Alemi için hayırlara vesile olmasını temenni eder, ibadet, taat ve bereketle geçmesini dileriz.

Her Ramazan olduğu gibi bu kutlu ayda da sizleri hatimle teravih kılmaya davet ediyoruz. Türkiye birincisi hafız Abdullah Özkan hocanın tilaveti, Ramazan akşamlarının rahmet iklimi ve vahiyle aydınlanan gecenin bereketiyle Ramazan'ı yaşamak için sizleri Başiskele Fevzi Çakmak Caddesi'nde bulunan AKSA MESCİDİ'ne bekliyoruz.."

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2017, 00:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5