Rusya'dan Uyarı: Karşılığı Sert Olur!

Türkiye, Rusya ve İran'ın Suriye'de 'güvenli bölge' anlaşmasıyla ilgili Rus askeri yetkiliden açıklama geldi. Rusya Genelkurmay Başkanlığı Ana Harekat Dairesi Başkan Yardımcısı Gacimagomedov, memorandumun ihlali halinde, "Soruşturmanın sonuçlarına göre ihlalci taraflara verilecek karşılık belirlenecek. Ateşle karşılık verilmesi de ihtimaller dahilinde" dedi.

Rusya'dan Uyarı: Karşılığı Sert Olur!

Rusya Genelkurmay Başkanlığı Ana Harekat Dairesi Başkan Yardımcısı Stanislav Gacimagomedov, Suriye'de gerilimi azaltma bölgelerinin kurulmasını öngören memorandumun ihlal edilmesi halinde sert karşılık verilebileceğini ifade etti.


Gerilimi azaltma bölgelerinde yaşanacak her ihlalin öncelikle soruşturulacağını belirten Gacimagomedov, "Soruşturmanın sonuçlarına göre ihlalci taraflara verilecek karşılık belirlenecek. Ateşle karşılık verilmesi de ihtimaller dahilinde" dedi.
27 saha komutanıyla istişare


Sputnik'te yer alan habere göre, Gacimagomedov, gerilimi azaltma bölgeleri kurma memorandumunun bu bölgelerde faaliyet yürüten 27 saha komutanıyla istişareler yapılarak hazırlandığını da vurguladı.


Öncelik çalışma grubu ve haritada


Öte yandan Gacimagomedov, memorandumun uygulamaya koyulmasıyla birlikte önceliğin çalışma grubu oluşturulmasına ve söz konusu bölgelerin koordinatlarının bulunduğu haritaların hazırlanmasına verileceğini ifade etti.


YENİ ŞAFAK

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2017, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5