Selami Altınok: Bu Millete Hainlik Yapan Mutlaka Hesabını Verecek

Emniyet Genel Müdürü Altınok, "Bu millete kimse hainlik yapmayacak. Hainlik yaparsa mutlaka ve mutlaka hesabını vermek zorunda olduğunu bilecek." dedi.

Selami Altınok: Bu Millete Hainlik Yapan Mutlaka Hesabını Verecek
Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Erzurum Emniyet Müdürlüğünce Polisevi'nde şehit aileleri ve gaziler için düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada, emniyet teşkilatının, memlekette huzur ve güvenin sağlanması, vatandaşların akşam yastığa başını koyduğunda kendini emin şekilde uykuya dalm5aya hazır hissedebilmesi için 24 saatini harcadığını söyledi.

Altınok, Türk Silahlı Kuvvetli (TSK), jandarma teşkilatı ve emniyet teşkilatının unsurları ile kahraman korucuların 24 saat çok büyük bir mücadele verdiğini vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Daha iki gün önce benim de çok yakın dostum, tanıdığım için kendimi şanslı saydığım çok kahraman bir paşamızı, Şırnak'taki helikopter kazasında şehit olan Tümgeneral Aydoğan Aydın'ı kaybettik. Evlerinden, barklarından uzak, asker, polis, jandarma ve korucusu hiç ayrım yapmıyorum, belki de en büyük gücümüz o. Devletin birlik ve beraberlik içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımızın, başbakanımızın, bakanlarımızın önderliğinde bu beka mücadelesini hiçbir ayrım gözetmeksizin son nefesimize, son gücümüze, son anımıza kadar, en hassas ve en mücadeleci şekilde vermeye gayret ediyoruz. Dağlarda, taşlarda eşkiya kalmasın diye, kutsal dinimizin değerlerini alet ederek bombaları 'insanlar ölsün' diye patlatmasınlar diye, yine din kisvesi altında bu milletin içerisine nifak sokan, birliğimizi, dirliğimizi bozan, en sonunda da kendi vergilerimizle almış olduğumuz F16'larla, Atak helikopterleriyle bu milletin üzerine kurşun sıkan bu hain FETÖ ile 24 saat mücadele ediyoruz."

"Devlet hainlerin üstesinden teker teker gelecek"

"En değerli varlıklarını bu vatan için şehit verenler emin olsun ki, bu devlet hainlerin hepsinin üstünden teker teker gelecek." ifadesini kullanan Altınok, "Hiçbir zaman biz şüpheye, acziyete, yese düşmedik. FETÖ'süydü, DEAŞ'ıydı, PKK'sıydı, DHKP-C'siydi aklınıza ne gelirse gelsin, hepsi beraber de gelse Allah'ın izni ile biz bu hesabı göreceğiz. Niye göreceğiz; devletimiz, yönetenlerdeki irade çok güçlü. Bu millete kimse hainlik yapmayacak. Hainlik yaparsa mutlaka ve mutlaka hesabını vermek zorunda olduğunu bilecek." diye konuştu.

TRT HABER
Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2017, 08:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5