banner29

The Economist'i Erdoğan Korkusu Sardı!

16 Nisan'da Türkiye'yi daha da güçlendirecek olan referandum öncesi Avrupa çirkin kampanyalarını sürdürüyor.

Yerel Haberler 12.04.2017, 22:51 12.04.2017, 22:51
The Economist'i Erdoğan Korkusu Sardı!
İngiltere'de yayımlanan haftalık Economist dergisi de 'Hayır'cılar kervanına katıldı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafıyla 'Türkiye diktatörlüğe sürükleniyor' başlığını kullandı.

Yazıda Türkiye üzerine oynanan oyunların nedeni de açıkça görülüyor. Türkiye'nin tarihi ve jeopolitik önemine vurgu yapılan yazıda Avrupa'daki krize rağmen Türkiye'nin dev projeleri ve ekonomideki başarıları görmezden gelinerek ülkenin geriye gittiği iddia edildi.

FETÖ'NÜN DİLİNİ KULLANDI

İlgili yazıda 15 Temmuz ihanet gecesine ilişkin bölümde terör örgütü FETÖ'nün Pensilvanya'da bulunan elebaşı için dini lider ifadesi kullanılması da dikkatlerden kaçmadı.

KENDİLERİNİ ELE VERDİLER

Evet çıkacağı korkusu Avrupa gibi BBC ve Economist'i de sardı. Sözde makale ile 'Evet'in çıkacağının da altı çizilirken korkularını da deşifre etmiş oldular.

Dergi, Twitter hesabının kapağına da devasa bir Erdoğan fotoğrafı koydu.

Özellikle Türk Twitter kullanıcıları ilk anda derginin neden böyle bir şey yaptığını anlayamadı.Derginin, Twitter hesabına bu fotoğrafı koyarak dikkat çekmeyi hedeflediği ve "Türkiye diktatörlüğe kayıyor" haberine daha çok insanın ulaşmasını amaçladığı düşünülüyor.

STAR, HABER 7
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?