Van ve Hakkari'de Çatışma: 5 Şehit

Van'ın Çaldıran ve Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde teröristler ile çıkan çatışmada 4 asker ve 1 güvenlik korucusu şehit oldu, 4 asker de yaralandı.

Van ve Hakkari'de Çatışma: 5 Şehit
Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Van'ın Çaldıran ilçesi kırsalında yürütülen operasyonda 9, Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki operasyonda iki terörist etkisiz hale getirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, dün Van'ın Çaldıran ilçesi Gülizar Mahallesi kırsalında, bölücü terör örgütü mensuplarınca karayolu kesilerek, üç tırın yakılmasının ardından bölgede operasyon başlatıldı.

Bölgede, arama ve tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada, 3 asker ve bir güvenlik korucusu şehit oldu, 4 asker yaralandı.

Olayın ardından yaralı askerler hastaneye sevk edildi.

Bölgede bugün de devam eden operasyonda, güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensubu teröristler arasında çatışma çıktı. Çatışmada, Tendürek bölgesinde 9 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.

Şemdinli'de bir asker şehit oldu

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Koçtepe bölgesinde, 34. Hudut Tugay Komutanlığı unsurlarınca yürütülen operasyonda, güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada bir asker şehit oldu.

Operasyonda iki terörist etkisiz hale getirildi, bir teröristin cesedi bulundu.

Açıklamada, aziz şehitlere Allah'tan rahmet, şehitlerin ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman askerlere acil şifa dileğinde bulunuldu.

Şehit Tank Yarbay İhsan Ejdar Operasyonu

Öte yandan, Yüksekova ilçesi İkiyaka dağlarında yürütülen Şehit Tank Yarbay İhsan Ejdar Operasyonu'nun devam ettiği belirtildi.

Güvenlik güçlerince, 3 bin 400 metre yükseklikte, 61 gündür süren operasyonda, bugüne kadar toplam 6 mağara tespit edildi.

Operasyon kapsamında son tespit edilen mağarada yapılan aramalarda, 26 el bombası, havan mermisi, 8 havan mühimmatı, 4 biksi makinalı tüfek, iki RPG 7 roketatar, iki antipersonel mayını, roket sevk fişeği, 15 gaz maskesi, 20 el bombası fünyesi, 122 doçka mühimmatı, 35 AK-47 piyade tüfeği şarjörü, 300 AK-47 piyade tüfeği mühimmatı, 41 biksi makinalı tüfek mühimmatı, 6 panço ile muhtelif malzeme ele geçirildi.

TRT HABER
Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2017, 18:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5