banner29

Vatani Görevini Yapan Askerlere 'Anneler Günü' Sürprizi

Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı, vatani görevini yapan 3 askere, yüzlerce kilometre uzaktan gelen anneleriyle "Anneler Günü" sürprizi hazırladı.

Yerel Haberler 13.05.2017, 20:39 13.05.2017, 20:39
Vatani Görevini Yapan Askerlere 'Anneler Günü' Sürprizi
Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı, vatani görevini yapan 3 askere, yüzlerce kilometre uzaktan gelen anneleriyle "Anneler Günü" sürprizi hazırladı.

Bayraklı'daki iskeleden demir alan ve İzmir Körfezi'nde ilerleyen sahil güvenlik botunda görevli Bodrumlu er Kemal Güntek, elinde dürbünle denizde gözlemlediklerini komutanlarına bildirdiği sırada sırtına bir el dokundu.

Komutanlarının uyarısıyla arkasını dönen er Güntek, karşısında yaklaşık 4 aydır göremediği annesi Şefika Güntek'i ve ailesinin diğer üyelerini buldu.Terhisine 70 gün kalan ve ailesine kavuşmak için şafak sayan Güntek, komutanlarının izni ve desteğiyle kendisine sürpriz yapan ailesine sarıldı.

Anne Şefika Güntek, oğlunun kendisine Anneler Günü hediyesi olarak kıyafet gönderdiğini, sonrasında komutanlıktan gelen telefon üzerine yola çıkıp er Güntek'e haber vermeden Muğla'nın Bodrum ilçesinden İzmir'e geldiklerini anlattı.

Güntek, ömrünün en güzel "Anneler Günü" hediyesine kavuştuğunu, oğluna sarılmanın mutluluğunu yaşadığını, sevinç gözyaşı döktüğünü söyledi.

Gözcülük yaparken annesini karşısında bulan er Kemal Güntek, "Şok oldum. Anneler Günü gelirken annem de bana geldi." diye konuştu.Makam aracından annesi çıktı

Lojistik alanında eğitim aldıktan sonra askerliğini yapmak üzere İstanbul'dan İzmir'e gelen ve vatani görevini yapan Ferhat Çam da komutanlarının talimatıyla Bayraklı'daki merkez binanın önünde gelecek konukları karşılamak üzere hazır ola geçti.

Binanın önünde duran makam aracının kapısını Ferhat Çam açtı, arabadan annesi 52 yaşındaki Aysel Çam, babası ve ağabeyi çıktı.

Büyük şaşkınlık yaşayan Çam'a ailesi sarıldı ve sevinç gözyaşı döktü.

Anne Çam, Sahil Güvenlik Komutanlığına teşekkür ederek tüm annelerin "Anneler Günü"nde evlatlarına kavuşmasını diledi.

Asker Ferhat Çam ise "Bana heyet geleceğini söylediler. Ben de tören bölüğündeydim, uzun boylu olduğum için karşılamada görevlendirildiğimi düşünmüştüm. Sonra annem geldi. 110 günüm kalmıştı, çok mutlu oldum ailemi gördüğüme." dedi.

Baba Sıddık Çam da uçakla İzmir'e geldiklerini, çok güzel karşılandıklarını, oğullarını görmekten büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi.Elinde silahıyla nöbet tutarken...

Komutanlığın kapısında elinde silahla nöbet tutan asker Samet Zeki, karşısındaki televizyon ekiplerinin bir başka program için görüntü aldığını düşünürken, kendisine haber vermeden Bursa'dan İzmir'e gelen annesi Zehra Zeki, arkasında bekliyordu.

Bir elin omzuna dokunmasına rağmen arkasına bakmayan er Zeki, komutanlarının "geriye dön" talimatıyla annesi Zehra Zeki'yi gördü.

Oğluyla kucaklaşan anne Zehra Zeki, hayatının en mutlu gününü yaşadığını ifade etti.

Er Zeki de annesini en son 2 ay önce gördüğünü belirterek, "Şok oldum görünce ne söyleyeceğimi gerçekten bilmiyorum. Anneler Günü'nde arayacaktım sadece başka planım yoktu. Terhise 70 gün kalmıştı onu bekliyor, gün sayıyordum." dedi.

Denizli

Denizli'de İl Jandarma Komutanlığında vatani görevini yapan 10 asker, Anneler Günü etkinliği kapsamında sürpriz bir buluşmayla anneleri ile bir araya geldi.

Merkezefendi Belediyesinin İl Jandarma Komutanlığı ile düzenlediği organizasyonda, vatani görevlerini yaparken görevlerinde üstün başarı gösteren ve aileleriyle görüşme imkanı bulamayan 10 asker, huzurevinde kalan yaşlılarla buluşma gerekçesiyle gittikleri otelde sürpriz ile karşılaştı.

Ellerinde çiçeklerle içeri giren askerler, anneleri ile karşılaşınca önce şaşkınlık, ardından sevinç yaşadı. Vatani görevlerini yapan askerler, unutamayacakları bir askerlik hatırasına sahip olurken asker anneleri de oğulları ile buluşarak en güzel Anneler Günü hediyesini aldı.

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, misafirleri Denizlililer olarak ağırladıklarını belirterek, organizasyonda herkesin duygulandığını ifade etti.

Anneler Günü'nü bu yıl farklı kutlamak istediklerini dile getiren Subaşıoğlu, şunları söyledi:

"İl Jandarma Komutanlığında eğitimler konusunda, atışlar konusunda, spor konusunda çok başarılı olanları seçelim, onların annelerini, babalarını davet edilim istedik. Sağolsunlar İstanbul'dan, İzmir'den, Antalya'dan, Adana'dan, Kocaeli'den ve Tokat'tan askerlerimizin anneleri ve babaları geldiler. Hatta Tokat'tan askerimizin eşi ve 7 aylık kızı Öykünaz da geldi. Hakikaten çok duygulu anlar yaşandı. Askerlerimize haber verilmemişti. Kendilerine sürpriz yaptık. Sevinç gözyaşlarına şahit olmak, kavuşmalarına şahit olmak bizleri de duygulandırdı."

Denizli İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cengiz Yıldız da Merkezefendi Belediyesine organizasyon dolayısıyla teşekkür ederek, "Askerlerimizin moral ve motivasyonunu artırmak, evlatlarının görev yaptıkları yeri görme fırsatı olmayan ailelerin, buraya getirilerek bu buluşmanın gerçekleştirilmesi planlandı. Duygusal anlar yaşanacağını bekliyorduk ancak bu kadar güzel, hoş ve duygusal olacağını tahmin etmiyorduk." dedi.

Organizasyonda ailelerin "çocuklarımızın başına bir şey mi geldi" diye düşünmeden kendilerine güvendiğini, erlere de bu etkinliği hissettirmeme konusunda çok başarılı olduklarını kaydeden Yıldız, "Askerlerimiz içeri girince karşılaştıkları sürpriz, onlar için hayatları boyunca unutamayacakları bir anı oldu. Askerlik anıları unutulmaz ama bu anının çok daha önemli bir yeri olduğunu düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Tokat'tan eşi ve çocuğu ile annesi gelen Furkan Yiğit, "Böyle bir şeyi beklemiyordum. Annem, eşim ve çocuğum geldi. Çocuğumu çok özlemiştim beş aydır görmüyordum." dedi.

Samet Akyüz ise "Yaşlılara çiçek vermek için geldik, kendi annelerimizi görünce daha çok sevindik, güzel bir duygu." derken, annesi Tülay Akyüz de duygularını "Çok mutlu oldum, bir şey diyemiyorum heyecandan. Çok duygulandım." sözleri ile dile getirdi.

Annesi Mukadder Gezer'e sarılan Murat Gezer ise "Ben hala şokun içindeyim. Bizim için daha anlamlı bir hediye olamazdı, emeği geçen herkese çok ama teşekkür ederim." dedi.

TRT HABER
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?