Haçlı'yı Osmanlı korkusu sardı: Erdoğan durdurulmalı

Fransa’da yayın yapan haber ve kültür dergisi La Revue, Başkan Erdoğan'ı kapağına taşıdığı son sayısında "Osmanlı ihtişamını geri getirmek isteyen Erdoğan durdurulmalı" ifadelerini kullandı.

Gündem 05.02.2020 - 16:31 05.02.2020 - 16:31 Bülent Deniz

Fransa merkezli haber ve kültür dergisi La Revue, son sayısında Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ı kapağına taşıdı.

La Revue, Başkan Erdoğan'a karşı skandallarla gündemi meşgul eden Ekrem İmamoğlu ile AK Parti’yi bölmek için parti kuran Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan- Abdullah Gül ekibinden büyük beklenti içinde olduğunu açıkça ortaya koydu.

Erdoğan’ı dünyadaki popülist liderlerle bir tutan haberde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın zorunlu din dersi getirdiğini iddia etti.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz kanlı darbe girişimi sonrası haklarında işlem yapılan sözde “gazeteci ve akademisyenler”e selam gönderildi

İşte Fransa merkezli La Revue dergisinin kapağı;

"Erdoğan’ın asıl amacı Osmanlı ihtişamını geri getirmek"

Türkiye’nin aktif dış politikasından rahatsız olan dergi, “Sudan’dan Balkanlara kadar Erdoğan’ın asıl amacı Osmanlı imparatorluğunun ihtişamını geri getirmek.” ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin Libya, Suriye ve Mısır’da mazlumlardan yana taraf olmasında rahatsız olunan sözde haberde; Türkiye ile ilişkilerini canlandıran Tunus’un hedef alındı.

Haberin devamında Libya’da Türkiye’nin desteği ile meşru hükümetin, darbeci Hafter güçlerine karşı kaybettiği yerleri geri almasının Fransa’yı rahatsız ettiği özellikle belirtildi.

Erdoğan, Osmanlı projesini hayata geçirmek istiyor

Başkan Erdoğan’ın İstanbul Havalimanı ve 3. Köprü gibi büyük projeleri hayata geçirdiği en büyük projesinin ise Osmanlı İmparatorluğu döneminde ilk projesi yapılan Kanal İstanbul olduğuna dikkat çekildi.

Eli kanlı terör örgütü PKK’nın katlettiği masumları görmeden gelen Fransız paçavrası, Barış Pınarı Harekatı’nın yapılma sebebinin ise “milliyetçi oylara oynamak” olduğu iddia edildi.

Erdoğan’ın devrilmesi gerektiğini vurgulayan paçavra, bütün umudun AK Parti’den ayrılan küskünler ve CHP’li Ekrem İmamoğlu üstünde olduğu kaydetti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@