Hakan Atilla İstanbul'a geldi! Albayrak ve ailesi karşıladı...

ABD'de 32 ay hapiste kalan eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla İstanbul'a geldi... Atilla'yı taşıyan uçak az önce İstanbul Havalimanı'na iniş yaptı.

Gündem 24.07.2019 - 13:21 24.07.2019 - 13:21 Bülent Deniz

ABD'deki İran yaptırımları davasında suçlu bulunan ve 32 ay hapis cezasını tamamladıktan sonra 19 Temmuz'da tahliye edilen Mehmet Hakan Atilla sınır dışı işlemlerinin tamamlanması için gözaltı merkezi York County Prison'a sevk edilmişti.

Atilla dün, Türk Hava Yolları'nın (THY) 19.05 uçağı ile New York JFK Havalimanı'ndan İstanbul'a gönderildi.

Hakan Atilla'yı havalimanından Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç ve New York Başkonsolosu Alper Aktaş uğurladı.

Hakan Atilla THY uçağına alınmadan önce paylaşımlarda bulundu. Bunlardan birinde de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek ve yardımları için teşekkür etti. 

İşte Atilla'nın diğer paylaşımları...

Hakan Atilla'yı taşıyan uçak 11.30'da İstanbul'a iniş yaptı. 

İşte Hakan Atilla'nın uçakta çekilen bir fotoğrafı...

Hakan Atilla'yı İstanbul Havalimanı'nda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak karşıladı.

Atilla'yı karşılayanlar arasında anne ve babası da vardı.

Atilla'nın annesi Ayşe Atilla ile kavuşma anı ise duygusal anlar yaşanmasına neden oldu. 

Hakan Atilla'yı havalimanında karşılayan Bakan Berat Albayrak eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı'nın bundan sonraki programının sorulması üzerine "Çok güzel bir gün oldu. Ailesi ile kısa bir tatil yapacak. Bu ülkenin bir bireyi olmaktan gurur duyuyorum" dedi...

6 SUÇLAMADAN 5'İNDEN SUÇLU BULUNMUŞTU

Hakan Atilla, 27 Mart 2017'de New York JFK Havalimanı'nda gözaltına alınmış ve İran yaptırımlarının ihlali suçlamalarıyla açılan davanın tek sanığı olarak yargılanmıştı. Jüri, Atilla'yı hakkındaki 6 suçlamanın 5'inden suçlu bulmuş, "kara para aklama" suçlamasından ise masum olduğuna karar vermişti.

İran yaptırımları davasında suçlu bulunan Hakan Atilla, 32 ay hapis cezası almıştı.

ABD’nin İran'a yönelik yaptırımlarını delmekle suçlanan ve 19 Mart 2016’da ABD’de tutuklanan iş insanı Rıza Sarraf ise yargılanmasına kısa süre kala 26 Ekim 2017’de hakkındaki suçlamaları kabul etmiş ve savcılıkla iş birliğine gitmişti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@