Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin dün bir araya geldi. İkilinin görüşmesinde masa düzeni dikkat çekti.

Dışişleri Bakanlığının X sosyal medya hesabından yapılan paylaşıma göre, Fidan, BRICS+ toplantısına katılmak ve ikili temaslarda bulunmak üzere gittiği Rusya'da Devlet Başkanı Putin tarafından Kremlin Sarayı'nda kabul edildi.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Fidan, kabul sırasında Putin'e Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını ileterek, "İki ülke arasındaki ilişkiler gerçekten fevkalade iyi gidiyor. Ticaret konusunda atılması gereken adımlar var." ifadelerini kullandı.

İletişim Başkanı Altun'un '15 Temmuz' makalesi 15 ülkede yayımlandı İletişim Başkanı Altun'un '15 Temmuz' makalesi 15 ülkede yayımlandı

OTURMA DÜZENİ DİKKAT ÇEKTİ
Görüşmede Fidan ve Putin'in karşılıklı ve yakın oturması dikkat çekti. Bu kare akıllara Putin ve Macron arasında epey mesafenin olduğu bir diğer fotoğrafı getirdi.

2022 yılında gerçekleşen bu görüşmede Emanuel Macron, Kremlin tarafından uygulanan Kovid-19 testine girmeyi reddetmesi nedeniyle uzun bir masanın diğer ucuna oturtulmuştu.