Dünyanın gündeminde İsrail'İn Gazze katliamı ve Rusya'nın Kiev saldırıları var...

Gazze'de her gün yüzlerce sivil can verirken Kiev'de de Rusya'nın sivilleri, hedef almasıyla 40'a yakın insan can verdi.

Yaşananlara tepkiler sürüyor.

"Hastanelerin hedef alınması alçaklıktır"

İskoçya’nın eski Başbakanı Bakanı Hamza Yusuf, dün Rusya’nın Ukrayna’nın aralarında Kiev’de bulunan bir çocuk hastanesinin de bulunduğu birçok bölgesine füze saldırıları düzenlemesini kınadı.

İngiltere'den Gazze çağrısı! İşgalci teröristleri köşeye sıkıştıran açıklama İngiltere'den Gazze çağrısı! İşgalci teröristleri köşeye sıkıştıran açıklama

Yusuf, saldırılar ile ilgili olarak “Hastanelerin hedef alınması alçaklıktır ve evrensel olarak kınanmalıdır. Uluslararası hukuk herkes için geçerlidir ve bunu böylesine aleni bir şekilde ihlal edenlerden hesap sorulmalıdır.” dedi.

"Rusya'yı kınayıp İsrail'e silah satıyorsunuz"

Birçok dünya liderinin saldırıyı kınama açıklamaları sonrasında Yusuf, Gazze’deki mevcut duruma dikkat çekerek “Hastaneleri bombalayan ve çocukları öldüren Rusya'yı ahlaksızlığı nedeniyle haklı olarak kınıyor, ancak 14 binden fazla çocuğu öldüren ve Gazze'nin hastanelerini cezasız bir şekilde yok eden İsrail'e silah satmaya devam ediyorsanız, o zaman ikiyüzlüsünüz demektir. Bu kadar basit.” ifadelerini kullandı.