Komedyen Hasan Can Kaya, partide tanıştığı genç bir kadını, evinde alıkoymakla suçlandı. İddiaya göre, genç kadın arkadaşlarına “Beni kurtarın." diye mesaj gönderince polisler harekete geçti. Polisler kadını Hasan Can Kaya'nın evinden çıkardı. Akabinde ise Hasan Can Kaya'yı gözaltına aldı. Emniyette ifadesi alınan genç kadın, komedyenden şikayetçi olmadı. Kaya ise serbest bırakıldı.

Konuyla ilgili sosyal medya platformu X'ten açıklama yapan Hasan Can Kaya, tüm iddiaları yalanlayarak "Arkadaşlar bahse konu haberler gerçek dışı iddialardan ibaret olup ahlaksızca iftira atanlara yönelik tüm yasal haklarımı kullanacağımın bilinmesini isterim" dedi.

"İTİBAR SUİKASTI VAR"

İŞKUR verileri açıkladı! İşte en çok eleman aranan meslekler İŞKUR verileri açıkladı! İşte en çok eleman aranan meslekler

İkinci bir paylaşım yapan Hasan Can Kaya, Arkadaşlar itibar suikastı var. Her yere aynı anda aynı yalanlar servis edilmiş. Sabahtan beri okuduğum mide bulandırıcı Emniyet, savcılık, gözaltı, madde verme, alıkoyma vb iftiraları atanlardan hukuk önünde hesap soracağım. Büyük şaşkınlık ve üzüntü içerisindeyim." dedi.

İŞLEM YOK

Konuyla ilgili TV100 adliye muhabiri Devrim Tosunoğlu ise "Emniyet kaynaklarımızla görüştük. Gözaltı işlemi yok, herhangi bir işlem yok. Emniyette ve savcılıkta bu konuyla ilgili herhangi bir kayıt yok, şikayet yok, şikayetçi yok. Haberler itibar suikastı gibi görünüyor" dedi.