6 muhalefet partisinin cumartesi günü bir araya geldiği masaya HDP'nin davet edilmemesine HDP'li Hasip Kaplan'dan tepki geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun daveti üzerine 6 muhalefet partisinin genel başkanı, hafta sonu, "güçlendirilmiş parlamenter sistem" gündemiyle bir araya geldi.

Ancak o masaya HDP'nin davet edilmemesi muhalefet cephesinde safları ikiye böldü.

HDP'den olası bir sınır ötesi harekata karşı muhalefete ittifak çağrısı HDP'den olası bir sınır ötesi harekata karşı muhalefete ittifak çağrısı

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, İzmir'de düzenlenen, partisinin 4. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada HDP'nin zirveye davet edilmemesine tepki gösterdi.

Buldan konuya ilişkin, "Bu toplantıdan sonra sosyal medyada kıyamet koptu. Niye bu 6’lının içinde HDP yok diye soranlar oldu. Sevgili halkımız, sizi tanımayanları biz hiç tanımıyoruz, bu da böyle bilinsin. Bizi yok sayanları zamanı geldiğinde yok saymasını iyi biliriz" ifadelerini kullandı.

HASİP KAPLAN: KÜRT DÜŞMANI İTTİFAK

Diğer yandan HDP cephesinden 6'lı ittifaka gelen en sert eleştiri bu değildi. HDP'nin eski milletvekili Hasip Kaplan bugün sosyal medya hesabında zirveden bir fotoğraf paylaşarak, altına "Kürt Düşmanı İttifak!" notunu düştü.