banner29

İstanbul'a kar uyarısı!

Meteoroloji'nin son dakika olarak yaptığı hava durumu uyarısına göre; İstanbul'da hafta sonu hava soğuyacak, karla karışık yağmur bekleniyor.

Hava Durumu 18.02.2019, 10:32 18.02.2019, 10:43
İstanbul'a kar uyarısı!

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nden haftalık değerlendirme raporuna göre; hava sıcaklığı perşembe gününe kadar mevsim normallerinde seyredecek. Perşembe günü Marmara bölgesinde hava soğuyacak, İstanbul'da yağmur görülecek. Kentte havanın soğumasıyla birlikte cumartesi ve pazar günü karla karışık yağmur görülecek. Yüksek kesimlerde kar ihtimali de olduğu öğrenildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz, Ardahan ve Hatay çevreleri ile akşam ve gece saatlerinde Orta Karadeniz kıyıları, Bartın, Sinop ve Kastamonu'nun kıyı kesimlerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor. Rüzgarın Orta ve Doğu Karadeniz’de kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığının iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Rüzgarın genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Orta ve Doğu Karadeniz’de kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

BAZI İLLERİMİZDE HAVA DURUMU VE SICAKLIKLAR

İSTANBUL °C, 11°C
Parçalı bulutlu

BURSA °C, 15°C
Parçalı bulutlu

TEKİRDAĞ °C, 10°C
Parçalı bulutlu

IZMIR °C, 16°C
Parçalı ve az bulutlu

ADANA °C, 18°C
Parçalı, kıyıları öğle saatlerinden sonra yer yer çok bulutlu

ANKARA °C, 12°C
Parçalı ve az bulutlu

KONYA °C, 12°C
Parçalı ve az bulutlu

BOLU °C, 11°C
Parçalı bulutlu

TRABZON °C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ERZURUM °C, 0°C
Parçalı ve çok bulutlu

DIYARBAKIR °C, 13°C
Parçalı bulutlu

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?